Zdjęcie z moskiewskiego metra obiegło sieć. "Czasem akt sprzeciwu nie musi być głośny"

Sieć obiegło w ostatnim czasie zdjecie zrobione w moskiewskim metrze. Widać na nim starszą kobietę, która poprzez swój strój postanowiła okazać wsparcie, zaatakowanej przez Rosję, Ukrainie. - Oby to był nie przypadek - napisała Joanna Koroniewska udostępniając fotografię.

Więcej o aktualnej sytuacji w Ukrainie przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Antywojenne protesty w Rosji rozpędzane przez policję

W nocy z 23 na 24 lutego rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Sytuacja wywołała ogromne poruszenie na całym świecie. Od kilku dni, w różnych miastach na świecie, odbywają się liczne protesty z tysiącami uczestników, którzy okazują w ten sposób swój sprzeciw wobec wojny. Ludzie wyszli na ulice między innymi w Polsce, Hiszpanii, Niemczech, Australii, Tajlandii, Chile, a także w Rosji. Sposobów wyrażenia swojego protestu jest jednak wiele i nie każdy musi być głośny, co pokazuje zdjęcie zrobione w moskiewskim metrze. 

Przejście graniczne w Medyce Inwazja Rosji na Ukrainę. Jak poradzić sobie z lękiem? Radzi psycholożka

Zdjęcie z moskiewskiego metra podbiło serca internautek oraz internautów. "Czasem akt sprzeciwu nie musi być głośny"

Ostatnio media społecznościowe obiegła fotografia zrobiona w pociągu metra w Moskwie. Starsza kobieta prawdopodobnie postanowiła poprzez swój strój okazać wsparcie Ukrainie. Miała bowiem na sobie żółty płaszcz oraz niebieską chustę zawiązaną wokół głowy, co razem nawiązywało do kolorów ukraińskiej flagi.

Moskwa metro. Czasem akt sprzeciwu nie musi być głośny lub odważny, musi po prostu być

- czytamy na Twitterze.

Oby to był nie przypadek

- dodała Joanna Koroniewska, która podała dalej tę fotografię na swoim Instagramie.

Joanna Koroniewska podała dalej zdjęcie z moskiewskiego metra, które obiegło siećJoanna Koroniewska podała dalej zdjęcie z moskiewskiego metra, które obiegło sieć https://www.instagram.com/joannakoroniewska/

Manifestacja przed ambasadą Rosji w Warszawie Jak możesz wesprzeć Ukraińców? Ważny wpis. "Rosja rozpoczęła wojnę, nie konflikt"

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj.

Więcej o: