Anna Lewandowska pomaga uciekającym z Ukrainy dzieciom. "Wszyscy dotarli bezpiecznie"

Wiele osób publicznych angażuje się w pomoc dla Ukrainy. Również Anna Lewandowska postanowiła działać i wspólnie ze swoim teamem zorganizowała pomoc dla uciekających dzieci zza wschodniej granicy.

Więcej o obecnej sytuacji w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

Od 24 lutego 2022 roku w Ukrainie dochodzi do starć pomiędzy wojskami rosyjskimi i ukraińskimi. Również ludność cywilna chwyta za broń i staje obok ukraińskiej armii. Niedawno pisaliśmy o tym, że kobiety także chcą pomóc w obronie swojego kraju. Tysiące jak nie miliony Polaków angażują się w pomoc dla uchodźców przybywających zza wschodniej granicy. Osoby publiczne również nie są obojętne. Anna Lewandowska wraz ze swoim zespołem postanowiła pomóc uciekającym z ogarniętej wojną Ukrainą. 

Zobacz wideo

Anna Lewandowska połączyła siły z "SOS Wioski Dziecięce"

Anna Lewandowska na Instagramie opublikowała obszerny post, w którym podziękowała swojej społeczności za zaangażowanie, a także swojemu zespołowi za to, że w weekend zamienił się w wolontariacki sztab pomocowy. 

Nie sposób wymienić wszystkich inicjatyw, w które się angażujemy, ale chciałabym wspomnieć choćby o pomocy dla kilku autokarów dzieci z ukraińskich domów dziecka - dzięki naszemu wsparciu udało się zorganizować transport, hotel, wyżywienie, opiekę prawną oraz psychologiczną. Pomogliśmy też w przeprowadzeniu procesu granicznego dla uwięzionych po ukraińskiej stronie zagranicznych studentów.

- czytamy na Instagramie.

 

Lewandowska połączyła siły z "SOS Wioski Dziecięce" i podziękowała, że "wpuścili" ją, a także jej zespół do swojego zaufanego grona. - "[...] nasza współpraca z każdą godziną jest coraz sprawniejsza, a ja dzięki temu mam poczucie, że razem z moim teamem działamy systemowo, z głową" - czytamy. 

Również inne firmy należące do trenerki zaangażowały się w pomoc dla osób przekraczających granicę naszego kraju. "Foods by Ann" przekazało ponad 30 tysięcy produktów, takich jak batony, musy, kremy orzechowe, wody i lemoniady dla Polskiej Akcji Humanitarnej. Również "Phlov by Anna Lewandowska" przekazało tysiąc produktów kosmetycznych (szampony i żele do mycia) dla wcześniej wspomnianej organizacji. Dalej te produkty trafią do punktów recepcyjnych na granicy. 

Catering dietetyczny, który prowadzi bizneswoman, rozpoczął przyrządzanie jedzenia dla uchodźców, czekających na granicy. - "Lada moment torby z posiłkami ruszą przygotowanym już transportem w kierunku Przemyśla" - czytamy w poście na Instagramie. 

Anna Lewandowska podkreśliła, że pomaganie osobom z Ukrainy to nie powinien być „pomysł na chwilę" i jest to dopiero początek drogi. 

Więcej o: