Czyste okna bez smug za jedyne 2 zł? Te trzy sposoby są niezawodne i gwarantują lśniące szyby

Nie da się ukryć, że raczej większość z nas nie przepada za myciem okien w naszych domach i chcielibyśmy robić to jak najrzadziej. Przedstawimy dziś triki, dzięki którym twoje okna nie będą miały smug. Są one nie tylko skuteczne, ale tez bardzo tanie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Choć z pozoru wydaje nam się ze mycie okien wcale nie jest takie trudne to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Niestety znajdzie się zapewne wiele osób, które z równowagi wyciągnęły wciąż pojawiające się smugi na wycieranych oknach. Aby ułatwić wam to zadanie, przygotowaliśmy kilka ciekawy trików, które są szybkie i wygodne.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Sposób na okna bez smug za około 2 zł? Tak to możliwe

Przedstawimy dziś jeden z najskuteczniejszych trików, który nie tylko jest tani, ale także bardzo skuteczny. Wystarczy, że do płynu, który używamy no mycia szyb, dodasz kilka kropel gliceryny, którą kupisz w każdej aptece za około 2-3 zł. Dzięki niemu na szybach powstaje niewidzialna powłoka, która zapobiegnie powstawaniu smug i zabezpieczy je przez szybkim osadzaniem się kurzu. Co ciekawe powstrzyma ona także powstawaniu zacieków po deszczu.

Skuteczne triki na okna bez smug a cola? Użyj jej do ich umycia

Jeżeli chcesz w szybki i tani sposób pozbyć się smug z okien, użyj coli. Wystarczy, że namoczysz szmatkę w tym napoju i dokładnie wyczyścisz nią swoje okna. Następnie resztę napoju zetrzyj z szyby szmatką z letnią wodą. Na koniec pozostaje wypolerować powierzchnię suchą, czystą szmatką wykonaną z mikrofibry. Trik ten sprawi, że twoje okna będą lśniły czystością.

Tanie triki na okna bez smug: spróbuje użyć czarnej herbaty

Kolejna już propozycja na pozbycie się smug z okien jest tania i naturalna. Wystarczy sporządzić płyn z czarnej herbaty. W tym celu przygotuj:

  • kilka torebek czarnej herbaty
  • pół litra wody
  • papierowy ręcznik
  • butelkę z atomizerem

Następnie zagotuj wodę i zalej nią herbatę, tworząc naprawdę mocny wywar. Poczekaj, aż wystygnie, a potem wlej płyn do butelki z atomizerem i używaj do mycia szyb zamiast detergentów chemicznych, wycierając ręcznikiem papierowym lub ścierką.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: