Zawiń stopy lub dłonie w folię aluminiową. Efekt? Z pewnością go nie pożałujesz

Co się stanie, jeśli owiniesz folią aluminiową stopy lub dłonie? Wiele osób będzie zaskoczonych, ale popularne w naszych domach "sreberko" świetnie sprawdza się nie tylko podczas pieczenia czy przechowywania żywności, lecz także ma wiele innych, wręcz zaskakujących zastosowań.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie?

Folia aluminiowa to przedmiot, który w swojej kuchni posiada niemal każdy z nas. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że folię aluminiową można użyć na wiele różnych sposobów. Ma bowiem wiele zastosowań i to nie tylko w kuchni. Pozwala np. w szybki sposób pozbyć się elektryzujących włosów. Można również owinąć nią stopy lub dłonie. I choć ta czynność może wydawać się niektórym absurdalna, niektórym może się bardzo przydać. Warto zatem ją wypróbować. 

Nietypowe zastosowanie folii aluminiowej. Owiń nią stopy lub dłonie i ciesz się efektem

Folia aluminiowa, zwana potocznie przez wiele osób "sreberkiem" została tak zaprojektowana, by zatrzymywać lub przepuszczać ciepło. Strona lśniąca folii aluminiowej izoluje ciepło, natomiast matowa strona folii aluminiowej je przepuszcza. Te właściwości wykorzystać można również na własnej skórze.

Wiele osób podczas chłodniejszych miesięcy, a często nawet przez cały rok, skarży się na zmarznięte stopy lub dłonie. Zazwyczaj sięgają wtedy po grubsze skarpetki, kocyki czy termofory. Okazuje się jednak, że w takiej sytuacji z pomocą przyjdzie również folia aluminiowa. Jeśli chcesz szybko ogrzać stopy lub dłonie, należy posmarować je kremem, a następnie owinąć folią, koniecznie błyszczącą stroną do wewnątrz. Dzięki temu będzie ona zatrzymywać ciepło w środku i ochronić przed chłodem z zewnątrz. Ten domowy sposób pozwoli nam nie tylko błyskawicznie rozgrzać zmarznięte stopy czy dłonie, ale także sprawi, że krem dogłębnie się wchłonie, intensywnie je nawilżając.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy o różnych tematach. Nie oznacza jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl

Więcej o: