Kinesiotaping twarzy to rewolucyjny sposób na młodszy wygląd. Efekt liftingu i nawet 10 lat mniej

Kinesiotaping to uniwersalny sposób, który może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. To idealna metoda na powstrzymanie pojawiających się pierwszych oznak starzenia się skóry. Zalet jest jeszcze wiele, ale trzeba również pamiętać o przeciwwskazaniach. Na czym polega ten naturalny sposób na walkę z upływającym czasem, który stał się hitem wśród kobiet?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Naturalne metody odmładzania są coraz bardziej popularne, a zainteresowanie nimi rośnie. Jednym z takich zabiegów jest kinesiotaping. Jest to dynamiczne plastrowanie twarzy przy pomocy taśm kinezjologicznych. Taśmy wykorzystywane zazwyczaj przez fizjoterapeutów w celach rehabilitacyjnych znajdują także zastosowanie w uelastycznieniu skóry twarzy oraz poprawienie jej owalu. 

Zobacz wideo "Żony Miami". Aneta Glam szczerze o powiększaniu piersi. "Na twarzy wszystko natural"

Co to jest kinesiotaping twarzy?

Kinesiotaping estetyczny, czyli taping twarzy polega na oklejaniu określonych części ciała, w tym również twarzy i jej okolic. Wszystko zgodnie z określonymi zasadami funkcjonowania organizmu i anatomii. Taśmowanie powinno być poprzedzone masażem twarzy. Taśmy uwalniają uwalniają organizm od obrzęków i niwelują zmarszczki. Przyklejenie ich do twarzy daje efekt uniesienia i napięcia skóry. Efekty utrzymują się przez około 2-3 dni, dlatego warto regularnie powtarzać połączenie tapingu z masażem. Oprócz estetycznych efektów kinesiotaping przyczynia się do przyśpieszenia regeneracji tkanek po porażeniu nerwu twarzowego. 

 

Taping twarzy: jakie korzyści i efekty może przynieść?

Kinesiotaping estetyczny jest odpowiedzialny za poprawienie wyglądu twarzy i zmiany jakie może zaobserwować to:

  • rozluźnienie napięcia w mięśniach,
  • wygładzenie i napięcie skóry twarzy,
  • regeneracja tkanek,
  • zmniejszenie widoczności zmarszczek i blizn
  • dotlenienie tkanek 
  • zrelaksowanie twarzy
  • poprawa owalu twarzy

Taping twarzy w połączeniu z regularnym masażem może przynieść naprawdę spektakularne efekty. 

 

Kinesiotaping estetyczny twarzy: kto nie powinien stosować tej metody?

Zabieg ten jest nieinwazyjny, lecz istnieją przeciwwskazania, o których należy wiedzieć. Osoby, które mają jakiekolwiek alergie, stany zapalne, choroby skóry, świeże rany lub blizny czy zakrzepicę żył są wykluczone ze stosowania tapingu twarzy. Zawsze przy wszelkich metodach związanych z naszym zdrowiem i funkcjonowaniem organizmu najlepiej skonsultować się z lekarzem lub specjalistą

Więcej o: