Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Ten tani i banalny sposób rozwiąże problem na bardzo długo

Osad z kamienia na kabinie prysznicowej może być trudny do usunięcia. Czasem wymaga specjalnych środków do czyszczenia, które wcale nie są tanie. Proponujemy ciekawą alternatywę, która jest skuteczna, banalna i pomaga zaoszczędzić pieniądze.

Kiedy sprzątamy całe mieszkanie lub dom, do tych najmniej lubianych pomieszczeń zaliczamy łazienkę. To tutaj najczęściej gromadzi się brud, który nie tylko wymaga bardzo dokładnego czyszczenia, ale i jest często trudny do usunięcia. Szczególnie na szybach i metalowych elementach osadza się kamień. Można go usunąć domowym sposobem, stosując np. ocet. Niestety, ze względu na zapach wiele osób rezygnuje z tego rozwiązania. Jest też inny sposób, który może być nawet bardziej skuteczny. Dzięki niemu zaoszczędzisz pieniądze i uzyskasz zaskakujący efekt na długo. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Domowy sposób na kamień i brud

Aby pozbyć się brudu możesz stworzyć np. piankę czyszczącą na bazie sody. To prosty, domowy sposób, który przy okazji jest tani. Jeśli jednak chcesz usunąć kamień i sprawić, że prysznic znów będzie błyszczał — użyj nabłyszczacza do naczyń. To produkt stosowany w zmywarkach, który znajdzie swoje zastosowanie również w łazience. Płyn do nabłyszczania działa i to na długo.

Anna Dereszowska Anna Dereszowska w fryzurze niczym "Hermiona Granger"

Mycie kabiny prysznicowej i usuwanie kamienia za pomocą płynu do nabłyszczania

Płyn do nabłyszczania naczyń kosztuje około 10 złotych. Jest bardzo wydajny i praktyczny. Wystarczy przelać go do spryskiwacza i rozpylić na szybach pod prysznicem. Następnie gładką szmatką, która nie zostawia pyłu kolistymi ruchami nanieść płyn na ścianki. Warto na dłuższą chwilę pozostawić uprzednio rozpylony płyn na szybach, aby na pewno zaczął działać.

Te spodnie z ekoskóry wspaniale podkreślą talię. W Sinsay kupisz je od 15,59 zł! Podobne są w Orsay Te spodnie z ekoskóry za 25,99 zł wspaniale podkreślą talię

Płyn do nabłyszczania naczyń to sposób na osad na kabinie prysznicowej, ale nie tylko

Okazuje się, że płyn do nabłyszczania naczyń ma też wiele innych zastosowań. Umyjesz nim półki w lodówce, a nawet okna. Jest wielofunkcyjny i niemal niezawodny w usuwaniu brudu i kamienia.  

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: