Koniec z szorowaniem zaschniętego brudu. Zdradzamy łatwy i tani sposób na czysty piekarnik

Brudny piekarnik to zmora, z którą nie możesz się uporać? Mamy na to rozwiązanie! Efekty tych tanich sposobów domowych na czyszczenie piekarnika są lepsze niż większość kupnych środków chemicznych i są przy tym zdecydowanie tańsze. Z nimi pozbędziesz się tego uporczywego problemu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Sklepy pękają w szwach od chemii przeznaczonej do czyszczenia każdego urządzenia i powierzchni znajdującej się w domu. Ich ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy, a skuteczność bywa różna. Zamiast tracić nerwy i pieniądze na kolejne środki, wypróbuj te domowe sposoby. Ich efekty zauważysz już od pierwszego użycia. 

Marcelina Zawadzka Kurtka Marceliny Zawadzkiej to hit! Podobna w Sinsay i Carry

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Najprostszy sposób na czysty piekarnik 

Można stwierdzić, że w przypadku tej metody piekarnik czyści się niemal sam. Wystarczy umieścić tabletkę na blaszce do pieczenia i zalać ją wrzątkiem, a następnie wstawić do nagrzanego do 100 stopni piekarnika. Tabletka zacznie się rozpuszczać, a osiadająca tym sposobem na ścianach piekarnika para, zmiękczy każdy rodzaj zabrudzeń. Po 2 godzinach wyjmujemy blachę i przecieramy wnętrze wilgotną szmatką. 

Nie masz zmywarki? Możesz wypróbować inne sprawdzone sposoby 

Jeśli nie posiadasz w domu zmywarki, to nie musisz inwestować specjalnie w tabletki, aby wyczyścić piekarnik. Świetnie z zabrudzeniami poradzi sobie pasta na bazie sody oczyszczonej. Łączymy ze sobą pół szklanki sody oczyszczonej, łyżkę płynu do mycia naczyń i dolewamy wody do momentu uzyskania konsystencji pasty. Taką mieszankę nakładamy na ścianki piekarnika i zostawiamy na całą noc. Rano wycieramy ją wilgotną szmatką. 

Wybielanie zębów Domowe sposoby na śnieżnobiałe zęby. Ten produkt kosztuje 1 zł

Czasami lepiej zapobiegać niż... czyścić. Może w tym pomóc ocet 

Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu piekarnika, które pomoże zapobiec powstawaniu trudnych do usunięcia zabrudzeń. Polecamy zatem raz w tygodniu przecierać wnętrze piekarnika roztworem przygotowanym 1:1 wody i octu. Specyficzny zapach szybko się ulotni, ale jeśli chcemy go zniwelować szybciej, to możemy do takiej mieszanki dodać kilka kropel płynu do mycia naczyń. 

Więcej o: