Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy. Są skuteczne, naturalne i kosztują do 5 złotych

Jeśli przetłuszczające się włosy to problem, który dotyczy ciebie - mamy na to sposób. W dodatku nie jeden, a każdy z nich kosztuje nie więcej niż 5 złotych. To naturalne, domowe metody na przetłuszczające się włosy. Od tej pory zrezygnujesz z drogich odżywek.

Przetłuszczające się często włosy to problem wielu osób. Nie każdy myje włosy codziennie, ale czasem jest to niezbędne dla zachowania świeżego i pięknego wyglądu swoich kosmyków. Eksperci twierdzą, że zaleca się mycie włosów co drugi, a nawet co trzeci dzień. Aby było to możliwe — trzeba wpłynąć na gromadzenie się łoju na skórze głowy i spowolnić ten proces. Proponujemy sprawdzone sposoby na przetłuszczające się włosy, które są tanie i naturalne. Kosztują nie więcej niż 5 złotych i dają efekt "wow".

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Domowe sposoby na opuchnięte oczy

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy: zacznij od jajek

Jajka na włosy stosowały już nasze babcie. Ten prosty sposób wpływał na to, że były miękkie i szybko rosły. Jeśli kupujemy jajka — warto zwrócić uwagę, aby były dobrej jakości. Wybierając jaja z chodu klatkowego, niestety wybieramy najgorszą jakość, która wiąże się też z cierpieniem zwierząt. Jaja wiejskie z wolnego wybiegu, to jaja szczęśliwych kur. Mają więcej składników odżywczych i są smaczniejsze. Jeśli chodzi o stosowanie jajek na włosy — postaw również na te nieco lepsze. Czasem są sprzedawane na sztuki, a cena jednego to około 2 złotych. Aby wpłynąć na kondycję skóry głowy — ubij białko jaja kurzego. Następnie trzeba je nałożyć na skórę głowy na ok. 20 minut, po czym spłukać letnią wodą, a włosy umyć szamponem. Stosować raz, lub dwa razy w tygodniu dla trwałego efektu.

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy są tanie. Spróbuj sposobu z mąką

Opakowanie mąki kukurydzianej to koszt około 4 złotych. Ten rodzaj mąki ma szczególne właściwości i może pomóc pozbyć się problemu tłustych włosów na długo. Okazuje się, że wtarta w skórę głowy mąka może zadziałać niczym talk, który wchłonie tłuste sebum i tym samym odświeży włosy. Ważne jest, aby mąkę stosować tylko na suchą skórę głowy przed myciem i po kilku minutach dokładnie wyszczotkować włosy. Zamiast mąki można także używać posypki dla niemowląt.

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy znajdziesz w kuchni

Wiele produktów, które sprawdzą się na przetłuszczające się włosy znajdziesz w kuchni. Przykładem są drożdże. Opakowanie drożdży kosztuje około 2 złotych. Ten tani i wielofunkcyjny produkt świetnie działa na skórę głowy i usuwa nadmiar zgromadzonego tam sebum. Aby uzyskać zamierzony efekt użyj 100 gramów świeżych drożdży. Należy je rozgnieść i zalać szklanką ciepłego mleka (ok 4 zł). Powstałą masę nałóż na włosy na ok. 30 minut. Po upływie tego czasu, maseczkę wystarczy spłukać, a głowę umyć tak jak zwykle.

Więcej o: