Jakie witaminy na włosy sprawią, że będą zdrowe i lśniące? Te produkty masz w swojej kuchni

Kosztowne kosmetyki i zabiegi z pewnością poprawią kondycję naszych włosów, ale o ich zdrowie trzeba zadbać od środka. Nie potrzeba do tego żadnych kupnych suplementów. Wystarczą produkty, które zazwyczaj większość z nas ma na co dzień w swojej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Marina pokazuje, jak dba o włosy

To właśnie zbilansowana i pełna witamin dieta jest kluczem do lśniących i zdrowych włosów, choć zapewne część czytelniczek spodziewała się magicznego produktu, który będzie rozwiązaniem problemu. Najlepsze rozwiązania, to jednak te najbardziej naturalne i najmniej inwazyjne. Wzbogacając swoje posiłki o te kilka produktów, możemy szybko zauważyć rezultaty na swoich włosach. 

Witamina A, czyli rozwiązanie na nadmierne wypadanie włosów

To właśnie witamina A odpowiada za poprawę metabolizmu cebulek włosowych oraz komórek skóry głowy. W praktyce oznacza to, że dzięki niej nasze włosy będą gęstsze, ale i silniejsze. Najwięcej witaminy A możemy znaleźć w wątróbce, jajkach, produktach mlecznych, marchwi, jarmużu, szpinaku czy w dyni.

Witamina B chroni przed wpływem czynników zewnętrznych 

Witaminy z grupy B są bardzo istotne dla prawidłowej kondycji włosów. Wzmacniają włosy łamliwe i suche. Dodatkowo mogą one zapobiegać powstawaniu łojotoku, który jest jedną z najczęstszych przyczyn łupieżu. Dzięki witaminom z tej grupy komórki skóry głowy są lepiej dotlenione, co zapobiega wypadaniu włosów. W celu ich dostarczenia warto spożywać więcej pomidorów, kalafiora, szpinaku, otrębów, ryżu, buraków czy migdałów. 

Witamina C poprawia strukturę włosa

Niedobór witaminy C może objawiać się łamliwymi i przesuszonymi włosami. W tym przypadku również możemy wyróżnić właściwości wspierające wzrost włosów. Oczywiście poza wszelkiego rodzaju cytrusami, witaminę C znajdziemy w brukselce, papryce, truskawkach oraz kiszonkach. 

Witamina D może zapobiegać łysieniu 

Według niektórych źródeł witamina D może zapobiegać wypadaniu włosów w szczególności u kobiet. Nadal prowadzone są natomiast liczne badania, które wykazują działanie tej witaminy na kondycję włosów. Niemniej jednak wzbogacenie diety o rybie tłuszcze, jaja i nabiał na pewno zdecydowanie możemy polecić osobom, które mierzą się z wyżej wspomnianym problemem

Witamina E to świetnie sprawdzi się w przypadku włosów matowych 

Trzeba zaznaczyć, że witamina E wpływa na kondycję całej skóry głowy, jednak znajduje to bezpośrednie odzwierciedlenie w poprawie stanu włosów. Nawilża ona bowiem i regeneruje skórę, dzięki czemu włosy stają się błyszczące i gładkie. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: