Jak pozbyć się kurzu z mebli na dłużej? Ten kosmetyk służy nie tylko do włosów. Masz go w swoim domu

Kurz na meblach bywa uciążliwy. Nawet jeśli wycierasz go regularnie, to wystarczy, że zaświeci słońce i okazuje się, że znów osiadł na meblach. Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się kurzu z mebli na dłużej, przychodzimy z pomocą. Przyda się pewien kosmetyk do włosów.

Kurz osadza się na meblach niezależnie od nawilżenia powietrza, czy pory roku. To po prostu pył powstały ze sproszkowanych ziarenek piasku lub ziemi. Składa się przede wszystkim z drobnych odpadów organicznych i nieorganicznych, a także mikroorganizmów, które żywią się m.in. ludzkimi włosami i sierścią zwierząt. Aby się go pozbyć - należy regularnie przecierać meble specjalnymi ściereczkami, lub szmatką, uprzednio spryskując meble chemicznym specyfikiem. Takie produkty dają efekt, ale zazwyczaj na krótko. Są jednak sposoby, aby pozbyć się kurzu na dłużej. Oto jeden z nich. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Jak pozbyć się kurzu z mebli na dłużej? Ten produkt jest bardzo pomocny

Jeśli szukasz sprawdzonego sposobu na pozbycie się kurzu z mebli, nie zawsze znajdziesz go na sklepowych półkach. W twojej łazience z pewnością znajdziesz kosmetyki, które mogą okazać się pomocne. Prawie każdy z nas ma w swoim domu lakier do włosów. Ten produkt ma wiele zastosowań. Może zastąpić fiksatywę podczas zabezpieczania rysunków, pomaga wyprasować firanki, a także znakomicie usuwa kurz i pomaga zachować czyste meble na dłużej.

Lakier do włosów pomoże ci pozbyć się kurzu z mebli na dłużej. W jaki sposób?

Na początek przetrzyj meble odrobiną gliceryny. Następnie nanieś na meble równomierną, cienką warstwę lakieru do włosów. Uważaj, aby rozpylać go z odpowiedniej odległości. Kosmetyk ma działanie antystatyczne. Sprawi, że kurz i brud nie będą osiadać na meblach przez dłuższy czas.

Wiesz już, jak pozbyć się kurzu z mebli na dłużej. Co ile stosować tę metodę?

Jeśli meble są jasne — wystarczy, że będziesz powtarzać tę metodę co dwa — trzy tygodnie. Jeśli meble są ciemne — na meblach mogą pojawiać się zacieki i widoczne zmiany kolorystyczne. Wtedy lakierem należy spryskiwać je co tydzień lub dwa. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: