Znaleźli list z 1969 roku. 11-latka "przewidziała" coś, na co nikt by nie wpadł w tamtym czasie

To mogła być zwykła sofa do renowacji, ale okazało się, że skrywa pewien skarb. Rosa i Peter Beckerton'owie mieli wykonać kolejne zlecenie, jednak podczas odnawiania kanapy znaleźli w niej list z 23 lutego 1969 roku. Jego treść wprawiła ich w osłupienie.

Więcej ciekawostek znajdziesz na Gazeta.pl

List, który znaleźli małżonkowie, jest swego rodzaju "przepowiednią", którą opisała wówczas 11-letnia dziewczyna. Najprawdopodobniej było to zadanie, które miała wykonać w szkole. Świadczyć o tym mogą, chociażby naniesione czerwonym długopisem poprawki. Uczennica piszę z perspektywy 21-latki, która żyje w latach 80. i opisuje swoją rzeczywistość. 

Zobacz wideo

Z pomysłów 11-latki korzystamy dziś na co dzień

Niektóre z pomysłów dziewczynki, co prawda nie wydarzyły się w latach 80. tylko chwilę później, ale z większości korzystamy po dziś dzień. W czasach, w których żyła 11-latka, żeby zmienić kanał w telewizorze, trzeba było do niego podejść i zrobić to za pomocą przycisku lub pokrętła. Dziewczyna w swoim liście napisała, że w latach 80. telewizory będą wielkimi ekranami, a piloty wbudowane będą w fotel. Cóż, prawda jest taka, że piloty nie są częścią mebli, ale rzeczywiście idea o zmianie kanałów na odległość się sprawdziła. 

Nastolatka opisywała również drzwi, które będzie można otwierać za pomocą guzika. Jej pomysł świetnie odzwierciedlają zamki elektromagnetyczne, stosowane w wielu miejscach. 

Jednak najbardziej zaskakującym pomysłem dziewczynki były telefony. Według niej w latach 80. miały kształtem przypominać te z lat 60. czyli miały być kwadratowe. W przyszłości jednak miała zajść znacząca różnica. Ich użytkownicy mieli nie tylko się słyszeć, ale również widzieć. Jak widać, w tej kwestii miała rację. 

Liceum, zdjęcie ilustracyjneKrakowskie liceum zakazuje uczniom aktywności seksualnej. "Statutowy absurd roku"

Jedna rzecz opisywana w liście do tej pory się nie sprawdziła. 11-latka przewidywała, że powstanie coś takiego jak guma balonowa o smaku jedzenia, która podczas żucia miała zapewniać poczucie sytości. 

Tajemnicza autorka listu poszukiwana 

Choć odkrycia dokonano w 2021 roku, to media brytyjskie wciąż żyją tą sprawą. Para tapicerów nie poprzestaje w swoich poszukiwaniach i pragnie odnaleźć, już teraz około 60-letnią kobietę. Opinia publiczna ciekawa jest, jaką przepowiednię teraz mogłaby powiedzieć kobieta

*********************************************************************************************************************

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: