Wsyp do pralki łyżeczkę pieprzu. Nie pożałujesz efektów i możesz sporo zaoszczędzić

Co się stanie, gdy dodasz łyżeczkę pieprzu do pralki i nastawisz pranie? Wiele osób będzie zaskoczonych, bo pieprz to jedna z tych przypraw, którą znajdziemy w niemal każdym domu, jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że oprócz doprawiania potraw, ma także wiele innych zastosowań.

Więcej trików i domowych sposobów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy masz w swojej łazience. Mogą mieć też inne zastosowanie

Pranie to nieodłączna część naszej codzienności. Choć w dzisiejszych czasach rozwój technologii sprawił, że pranie samo w sobie nie jest męczące i nie zajmuje nam dużo czasu (większość robi na nas pralka), to należy pamiętać, że nie powinno się ono ograniczać jedynie do byle jakiego wrzucenia ubrań do bębna, dodania detergentu i włączenia pierwszego lepszego programu. Niestety taka praktyka może przyczynić się do szybszego niszczenia się odzieży oraz utraty ich koloru. By ubrania długo zachowały swój kolor należy odpowiednio je posegregować kolorami, dobrać odpowiedni program prania oraz przeznaczony do danej odzieży detergent. Można również zastosować pewien tani i domowy trik, dzięki któremu ulubione elementy garderoby dłużej zachowają intensywne kolory. 

Jak pozbyć się kurzu z mebli na dłużej?Jak pozbyć się kurzu z mebli? Użyj tego kosmetyku do włosów

Nietypowe zastosowanie czarnego pieprzu. Wsyp go do pralki i ciesz się efektami

Niemal każdy spotkał się w swoim życiu z sytuacją, kiedy to ulubiony element garderoby wypłowiał i zatracił swój intensywny kolor. Warto jednak wiedzieć, że można temu zapobiec w bardzo łatwy sposób, a wszystko, co jest potrzebne, znajduje się w kuchennej szafce. Wystarczy umieścić w pralce daną partię ubrań, wsypać do bębna pralki łyżeczkę zmielonego czarnego pieprzu, dodać detergenty i włączyć cykl prania. Szorstkość pieprzu sprawia, że łączy się on ze środkiem piorącym i zbiera jego nadmiar z ubrań, zapobiegając blednięciu odzieży. Po praniu wystarczy strzepnąć ewentualne resztki pieprzu z materiału. Nie trzeba także martwić się o intensywny zapach przyprawy, ponieważ użyty płyn do płukania całkowicie go zamaskuje.

Zwykle go pijesz, tym razem wyczyść nim toaletę. Skuteczny sposób na pozbycie się zacieków i osadówZwykle go pijesz, teraz wyczyść nim toaletę. Sposób na zacieki

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: