Żółte plamy na desce sedesowej są twoim utrapieniem? Pozbędziesz się ich domowymi sposobami za 2 zł

Na twojej desce sedesowej pojawiły się brzydkie żółte plamy, które są nieestetyczne? Jest kilka skutecznych sposobów na pozbycie się ich. Okazuje się, że są one nie tylko skuteczne, ale też ekologiczne.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zachowanie higienicznych warunków w toalecie jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim higienicznych. Bakterie bytujące i namnażające się w obszarze muszli klozetowej osadzają się także na desce, czyli na elemencie, z którym styczność mamy każdego dnia. Jeżeli użyjemy tutaj mocnych chemicznych środków czystości, może dojść do podrażnień skóry, a tego na pewno byśmy nie chcieli. W czyszczeniu tego elementu łazienki warto użyć ekologicznych substancji które mamy w domach. Przedstawimy dziś jak zachować czystą deskę klozetową bez użycia chemicznych detergentów.

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Modne łazienki 2022 a czyszczenie deski klozetowej w ekologiczny sposób

Deska klozetowa najczęściej wytwarzany jest z tworzywa sztucznego. Oczywiście istnieją deski też ceramiczne, lecz nie ważne, jaką deskę posiadamy, stosowanie mocnej chemii nie jest wskazane. Pomimo tego, że środek może nie doprowadzi do uszkodzenia deski sedesowej, to dla naszej skóry może okazać się dużym problemem. Dlatego warto używać środków ekologicznych, które utrzymają naszą deskę w czystości.

Żółte plamy na desce sedesowej: ekologiczny sposób pozbycia się problemu

Okazuje się, że wybawienie żółtej plamy z deski klozetowej jest bardzo proste. Potrzebna będzie nam pastą z sody oczyszczonej. Jak ją przygotować? Łączymy ze sobą sodę i wodę aż do uzyskania konsystencji gęstej pasty. Dla spotęgowania efektu, do pasty można dodać łyżeczkę kwasku cytrynowego. Substancję nakładamy na deskę i zostawiamy na 5-10 minut. Po tym czasie dokładnie szorujemy powierzchnię i usuwamy pastę czystą ściereczką nasączoną wodą. Ten sposób jest nie tylko skuteczny, ale także ekologiczny i przyjazny dla naszej skóry.

Ekologicznie i szybki sposób na brudną deskę i sedes

Środek do usuwania zanieczyszczeń z deski sedesowej czy toalety można przygotować z naturalnych produktów. Co będzie ci potrzebne? Woda destylowana, soda oczyszczona i mydło kauczukowe. Wystarczy, że połączysz ze sobą te składniki i otrzymasz gotowy środek do czyszczenia. Bardzo dobrze wyczyścisz nim wnętrze muszli oraz wewnętrzną stroną deski sedesowej. Jak go użyć? Nanosimy go na powierzchnię, którą chcemy umyć, czekamy ok. 15 minut i wycieramy szmatką deskę, a szczotką wnętrze muszli.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: