Ten produkt za 2 zł działa lepiej niż kwas hialuronowy na twarz za 800 zł. Masz go w swojej kuchni

Kwas hialuronowy, czyli naturalny składnik skóry, który pełni bardzo ważną funkcję. Odpowiednie nawilżenie i napięcie skóry to jedne z wielu efektów działania tego produktu. Z wiekiem jego stężenie w skórze maleje i zaczynają pojawiać się zmarszczki. Jest na to kilka sposobów, które nie są kosztowne, a efekty mogą być porównywalne do tych za salonu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kwas hialuronowy posiada właściwości do wiązania wody, a jako humektant zatrzymuje wodę w strukturze skóry i ogranicza jej utratę. Dzięki temu skóra pozostaje nawilżona, napięta, jędrna i pozbawiona zmarszczek. Chcąc działać prewencyjnie, warto zainteresować się tym tematem już od 25 roku życia. Istnieją domowe sposoby, na które nie wydamy fortuny, a ich regularne stosowanie może przynieść zadowalające efekty niczym z salonu. Wszystko zależy od świadomej pielęgnacji dobranej do typu cery oraz stosowanie naturalnych metod, unikając dzięki temu kosmetyków o wątpliwych składach. Powrót do korzeni i korzystanie z metod znanych od wieków sprawdza się w wielu przypadkach.

Jakie efekty i działanie mają naturalne metody pielęgnacyjne stosowane w domu?

Stosując poniższe metody, możesz systematycznym stosowaniu możesz zaobserwować zmiany w: 

  • wzroście napięcia,
  • nawodnieniu,
  • wygładzeniu,
  • odświeżeniu,
  • elastyczności,
  • poprawie kolorytu cery,
  • zmniejszeniu widoczności zmarszczek,
  • wydobyciu naturalnego blasku.
Zobacz wideo Pielęgnacja skóry zimą. Gdy jest zimno, sprawdzą się oleje

Oliwa z oliwek

Produkt ten znany i stosowany już od wieków na europejskim kontynencie również w kosmetyce jako sposób na długowieczność. Oliwa z oliwek stosowana na mokrą skórę może przynieść naprawdę spektakularne efekty. Remedium na zmarszczki, blizny i przebarwienia to zasługa dużej zawartości wiatamin A, E, K. Ponadto produkt ten doskonale nawilża i pomaga zregenerować się skórze. 

Maseczkę z oliwy z oliwek przygotujesz w szybki sposób. Jednym z nich jest dodanie do łyżki produktu dwóch łyżek jogurtu naturalnego oraz łyżki miodu. Połączone składniki nakładamy na oczyszczoną skórę twarzy i trzymamy przez kwadrans. Następnie zmywamy i możemy cieszyć się promiennym wyglądem skóry.

Płatki owsiane

Produkt ten nie tylko niesamowicie odżywia, ale również nadaje naturalnego blasku zmęczonej skórze. Płatki owsiane to nie tylko świetny produkt na szczupłą sylwetkę, ale również świeży i zdrowy koloryt twarzy. Wszystko za sprawą dużej zawartości witaminy E oraz innych drogocennych składników.

Jak wykonać maseczkę na twarz? Zacznij od skompletowania wszystkich składników, czyli: trzech łyżek płatków owsianych, łyżki miodu, łyżki soku z cytryny oraz odrobiny wody. Następnie połącz wszystkie elementy i nałóż na skórę twarzy. Maseczkę pozostaw na około 10 minut, następnie zmyj.

Miód

Produkt ten to jedna z najsilniej odżywczych substancji, która również skutecznie regeneruje skórę. Nie bez przyczyny miód dodaje się do większości domowych specyfików pielęgnacyjnych na twarz. Produkt ten zabija bakterie, wspiera gojenie i działa przeciwzapalnie. 

Jak stosować miód na twarz? Najlepsza będzie bezpośrednia aplikacja na oczyszczoną skórę twarzy i pozostawienie specyfiku na kilkanaście minut. Regularne stosowanie pozwoli skórze na nawilżenie i odbudowę porównywaną do zabiegów kosmetycznych.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: