Jak usunąć żółty osad z wanny ekologicznymi sposobami? Ta metoda za 3 zł jest szybka i skuteczna

Twoja wanna lub brodzik nie wyglądają już jak nowe, a chcesz, żeby lśniły czystością? Okazuje się, że nie trzeba korzystać z drogiej i mocnej chemii, aby pozbyć się z nich kamienia. Wystarczy, że wykorzystasz tych kilka rzeczy, które zapewne masz w swojej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

 Aby nasza łazienka lśniła czystością, należy w szczególności zadbać o wannę lub brodzik. Niestety gromadzące się osady na tych elementach bardzo przyciągają wzrok. Istnieją domowe sposoby, dzięki którym pozbędziesz się tych nieestetycznych plam.

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Jak usunąć żółty osad z wanny? Są na to domowe i skuteczne sposoby

Istnieje kilka domowych sposobów na pozbycie się osadu z wanny. Jeden z nich bazuje na wykorzystaniu soku z cytryny. Wyciśnij sok, a następnie przelej go do butelki z atomizerem, spryskaj nim wannę, a następnie pozostaw na dwie godziny. Potem spłucz powierzchnię wodą i przetrzyj miękką szmatką. Ważne, aby w pierwszej kolejności wykonać test wanny i rozprowadzić sok jedynie na małą jej powierzchnię. Dzięki temu sprawdzimy, jak zareaguje nasza wanna i czy się nie zniszczy.

Wanna wolnostojąca przyścienna także gromadzi nieestetyczne osady? Wybrukuj ten łatwy sposób

Jeżeli chcesz przy swoich porządkach wykorzystywać ekologiczne środki czystości, wypróbuj do czyszczenia wanny sodę oczyszczoną. Z połączenia wody oraz sody przygotuj pastę. W tym celu wymieszaj 3 łyżki sody oraz 1 łyżkę wody. Nakładaj masę miękką gąbką, a po dokładnym wyszorowaniu wanny, spłucz całość wodą.

Żółty osad na wannie: czym go wyczyścić? Znamy dobry i tani sposób

Kolejnym domowym sposobem na czyszczenie wanny jest biały ocet. Wbrew pozorom czyszczenie z jego pomocą jest, całkiem łatwe:

  1. Do czystego atomizera nalej wodę i ocet w proporcji 50 na 50.
  2. Roztwór wymieszaj.
  3. Spryskaj nim wannę wraz z armaturą i pozostaw na 15 minut.
  4. Przetrzyj powierzchnię miękką ściereczką i spłucz wannę.

Po tym zabiegu twoja wanna powinna lśnić czystością

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: