Dzięki tym sposobom za 2 zł żółte plamy na desce sedesowej odejdą w niepamięć

Meczą cię już plamy na twojej desce sedesowej, a nie chcesz wydawać niemałej sumy na zakup nowej? Nie martw się, istnieją domowe i skuteczne sposoby na szybkie się ich pozbycie. Zapewne większość potrzebnych rzeczy już masz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Posiadasz swoją deskę od niedawna, a już pojawiły się na niej nieestetyczne żółte plamy? Nie musisz używać drogiej i mocnej chemii, aby się tego pozbyć. Istnieją domowe sposoby, dzięki którym unikniesz ryzyka podrażnienia swojej skóry.

Zobacz wideo Zastanawiasz się, czym czyścić stal nierdzewną, aby zawsze była błyszcząca? Sprawdź nasze domowe sposoby!

Żółta deska sedesowa od spodu jest łatwa do wyczyszczenia

Istnieją domowe i ekologiczne sposoby dzięki, którym twoja deska sedesowa będzie jak nowa. Potrzebujesz pasty zrobionej  z sody oczyszczonej. Aby ją przygotować, musisz połączyć ze sobą sodę i wodę aż do uzyskania konsystencji gęstej pasty, dodatkowo użyć można też łyżeczki kwasku cytrynowego. Tak przygotowaną pastę nakładamy na deskę i zostawiamy na 5 do 10 minut. Gdy czas ten upłynie, dokładnie myjemy deskę sedesową, po czym usuwamy jej resztę ściereczką nasączona wodą.

Jak wybielić żółtą deskę sedesową domowymi sposobami? Wybrukuj ten trik

W usunięciu żółtych plam z naszej deski sedesowej może pomóc połączenie grejpfruta i soli. Kroimy owoc na pół i zanurzamy go w soli. Następnym krokiem będzie dokładne przetarciem nim deski sedesowej ze wszystkich stron. Ten sposób powinien pomóc ci w pozbyciu się plam i innych zabrudzeń. Dodatkowo, dzięki cytrusowi w twojej łazience będzie unosił się cytrusowy, przyjemny zapach. Ze względu na wykorzystane w tym sposobie naturalne środki można używać go dość często.

Przebarwienia na desce sedesowej: w ich usunięciu ważna jest systematyczność

W skuteczności czyszczenia naszej toalety kluczowa jest systematyczność. Należy czyścić ją regularnie ze względu na częstotliwość jej użytkowania oraz przeznaczenie. Kilka razy w tygodniu przetrzyj deskę sedesową wodą z płynem do mycia naczyń i odrobina octu.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: