Co powiedziałyby więźniarki z Salwadoru po raz ostatni swojej rodzinie? Poruszające nagranie

Aaron Murphy jest dziennikarzem, który podróżuje po świecie. W filmikach, które publikuje na TikToku pokazuje nie tylko piękne miejsca, ale również mieszkańców odwiedzanych krajów. Na jednym z nagrań widzimy kobiety z salwadorskiego więzienia.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Kilka dni temu na profilu "murphslife" pojawił się filmik zatytułowany "Jeśli mogłabyś porozmawiać ze swoją rodziną po raz ostatni, co byś im powiedziała?". Nagranie zostało zrobione w salwadorskim więzieniu dla kobiet. Widzimy celę z kilkoma kobietami w fioletowych t-shirtach. Nie wiemy, za co kobiety trafiły do więzienia. Głos zabrało kilka  z nich. Jak odpowiedziały na zadane przez dziennikarza pytanie?

Zobacz wideo

Więźniarki z Salwadoru zabrały głos

Jako pierwsza przed kamerą stanęła Elizabeth, która drżącym głosem i ze łzami w oczach powiedziała tak: 

Mam nadzieję, że moje dzieci zobaczą to nagranie. Jefferson i Miquel, pytam was prosto z mojego serca, czy mi wybaczycie. Minęło 17 lat, ale niedługo już będę. Kocham was całym sercem.

Jako druga przed kamerą stanęła Lorena, która również ze łzami w oczach poprosiła swoje dzieci o wybaczenie. Przyznała także, że bardzo je kocha i już wkrótce z nimi ponownie będzie. 

Kolejna więźniarka nie przedstawiła się, ale opowiedziała swoją historię. - "Jestem w więzieniu dziesięciu i pół roku. Chciałabym podziękować mojej mamie, ponieważ zawsze nam pomagałaś i zawsze chciałaś, żebyśmy byli razem. Kocham cię i tęsknie."

Kosztuje tylko 12 zł a działa jak botoks na włosy! Jest naturalny i ekologiczny a jego efekty zadziwiająKosztuje 12 zł a działa jak botoks na włosy! Efekt zadziwia

Na koniec dziennikarz zapytał jedną z kobiet, co powiedziałaby dzieciom, które chciałyby wstąpić do gangu. Kobieta po chwili namysłu odpowiedziała, że kiedy oni byli mali, myśleli, że gangi to gra, zabawa. Wyjaśniła również, że wchodząc w ten świat, mogą stracić wszystko. Na koniec zaapelowała, by po prostu tego nie robili. 

W komentarzach pojawiło się sporo opinii, że te kobiety są w więzieniu, bo jest to konsekwencja ich wyborów, ktoś jednak zwrócił uwagę na coś zupełnie innego. - "Wiele osób może nie rozumieć, że tacy ludzie nie wybrali tego życia. Ich życie zostało już wybrane przez środowisko, w którym żyją" - czytamy pod nagraniem.

Nie da się ukryć, że pomimo trudnej sytuacji, bo pobyt w więzieniu z pewnością do takich się zalicza, większość więźniarek ma piękny makijaż, pomalowane paznokcie i ułożone włosy.

'Majtki zamiast tulipanów' - akcja pomocowaDzień Kobiet 2022. "Majtki zamiast tulipanów". Akcja pomocowa dla uchodźczyń z Ukrainy

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: