Zamiast do smażenia użyj go do czyszczenia. Ten trik sprawi, że Twój zlew będzie wyglądał jak nowy

Jak zadbać o zlew kuchenny w prosty sposób bez dodatkowych kosztów? Oto rozwiązanie, które może zaskoczyć. Ten produkt każdy ma w swojej kuchni i regularnie używa go do smażenia. Jego innym zastosowaniem będzie pielęgnacja zlewozmywaka. Sprawdź sposób na idealny wygląd zlewu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ważną kwestią, o której każdy powinien pamiętać, jeśli chce cieszyć się nieskazitelnym wyglądem kuchennego zlewu, jest jego regularne czyszczenie. Częstsze mycie pozwoli na łatwiejsze usuwanie zabrudzeń, które gromadzą się podczas codziennego użytkowania. Jeżeli nie mamy czasu na częste porządki to nic straconego. W asortymencie praktycznie każdej kuchni znajdują się produkty, które skutecznie poradzą sobie nawet z kilkutygodniowymi zabrudzeniami zlewu.

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Niezawodna soda oczyszczona i płyn do naczyń, czyli sposób na czysty zlew w kuchni

Tanim i skutecznym środkiem w przypadku mycia zlewu kuchennego jest połączenie płynu do mycia naczyń oraz sody oczyszczonej. Otrzymaną papkę w proporcji 1:2 nakładamy na powierzchnię zlewu kuchennego i następnie delikatnie przecieramy. Ten domowy sposób może okazać się skuteczniejszy niż niejedne środki czystości czy akcesoria do walki z brudem.

Wykorzystaj ocet do czyszczenia zlewu stalowego, granitowego i z kompozytu

Zacieki czy plamy powstające na powierzchni zlewu kuchennego to częsty widok. Do walki z nimi oraz innego rodzaju przylegającym brudem warto wykorzystać uniwersalny ocet. Możesz połączyć produkt z sodą oczyszczoną. Octem przetrzeć zlew, zaś sodę rozsypać po powierzchni. Po kilku minutach umyj armaturę kuchenną przy pomocy wody i wytrzyj do sucha ręcznikiem papierowym.

Olej, którego używasz do smażenia, może odmienić wygląd zlewu. Efekt może zaskoczyć

Jeżeli mimo dbałości o czystość zlewu wciąż pozostaje on bez pierwotnego blasku, to jest na to sposób. Wystarczy, że zastosujesz klasyczny olej używany do smażenia np. słonecznikowy lub rzepakowy. Wsmaruj produkt w powierzchnię zlewozmywaka i spraw, że będzie lśnij przez długi okres czasu. Ten domowy sposób na konserwację zlewu sprawdzi się przy granitowych i klasycznych egzemplarzach.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: