Kosztuje tylko 3 zł, a działa jak laminowanie brwi za 300 zł. Efekt jak z salonu do kilku tygodni!

Laminowanie brwi nie tylko nada im pożądany kształt, ale też odpowiednio przeprowadzone może wzmocnić strukturę włosków. Nie trzeba wydawać majątku na zabiegi kosmetyczne. Równie imponujące efekty można uzyskać w domu, wykorzystując jeden składnik dostępny w niemal każdej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Stylizowanie brwi w przypadku niesfornych i gęstych włosków może być uciążliwe. Pomocna może okazać się wtedy ich laminacja. Wykorzystywane podczas zabiegu preparaty zmiękczają brwi, dzięki czemu można im nadać pożądany kształt na okres 4 do nawet 8 tygodni. Zabiegi w salonach kosmetycznych to przeważnie koszt około 200-300 zł. Znamy tańszy i równie skuteczny sposób, który bez problemu można wykonać w domu. 

Domowe sposoby na laminowanie brwi nie sprawdzą się w przypadku tych osób 

Zabieg ten, choć może wzmocnić strukturę włosków, to nie dla każdego jest rekomendowany. Od samodzielnego przeprowadzenia laminacji powinny wstrzymać się osoby, które mają: 

  • w okolicach brwi otwarte ranki,
  • aktywny trądzik,
  • suche brwi, 
  • przesuszoną skórę twarzy, 
  • atopowe zapalenie skóry, 
  • stosują retinol w codziennej pielęgnacji twarzy. 

Laminowanie brwi żelatyną. Szybki i tani sposób na piękne brwi

Do przeprowadzenia zabiegu w domu nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu ani preparatów. Należy jedynie przygotować mieszankę w następujący sposób: 

  • 15 g żelatyny rozcieńczamy w 50 g gorącej wody, 
  • mieszając podgrzewamy na małym ogniu do 5 minut, 
  • studzimy i dodajemy na koniec kilka kropli oliwy z oliwek. 

Przed nałożeniem maseczki na brwi, należy usunąć z włosków wszelkie zabrudzenia i kosmetyki. Następnie przy pomocy małego pędzelka nakładamy żelatynę i wygładzając włoski, nadajemy im od razu pożądany kształt. Całość zostawiamy na godzinę. Po tym czasie zmywamy delikatnie maseczkę i delikatnie rozczesujemy. 

Po laminacji trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji brwi

Wykonując laminację brwi trzeba wziąć pod uwagę, że odpowiednie przeprowadzenie zabiegu to połowa sukcesu. Druga to prawidłowa pielęgnacja po nim. Co to oznacza? Mianowicie, że przez minimum 12 godzin po laminacji nie powinniśmy moczyć brwi. Dodatkowo, ponieważ zabieg może je nieco wysuszyć, warto natłuszczać je codziennie kropelką oliwy i kilkukrotnie przeczesać. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: