Jak zmieniła się słynna Frania z serialu "Niania"? Od pamiętnej roli Agnieszki Dygant minęło 13 lat!

Agnieszkę Dygant na wielkim ekranie mogliśmy podziwiać znacznie wcześniej, jednak w pamięci wielu Polaków pozostanie ona słynną Franią. Serial komediowy o perypetiach niani Franciszki Maj był prawdziwym przebojem w latach 2005-2009. Jak przez te 13 lat zmieniła się aktorka wcielająca w jej rolę?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Agnieszka Dygant spóźniona na samolot. Po drodze spotkała dwie inne gwiazdy. Nie ukryła zdziwienia

W latach 2005-2009 to był serialowy hit stacji TVN. Polski serial komediowy "Niania" w reżyserii Jerzego Bogajewicza oparty został na amerykańskiej produkcji "The Nanny". W tytułową rolę niani wcieliła się Agnieszka Dygant, której udział w serialu przyniósł niesamowitą rozpoznawalność. 

Frania Maj, czyli słynna niania to była pierwsza tak duża rola Agnieszki Dygant 

Choć pierwszy raz Agnieszkę Dygant mogliśmy podziwiać na ekranie już w 1998 roku, to prawdziwą popularność przyniósł jej serial "Niania", w którym zagrała główną rolę. Miliony Polaków oglądały losy Franiciszki Maj, która została opiekunką trójki dzieci bogatego producenta telewizyjnego Maksymiliana granego przez Tomasza Kota. Serial w latach 2007 oraz 2008 uznany został za najlepszy format komediowy, otrzymując dwie telekamery. Również dla samej Dygant było to niezwykłe doświadczenie aktorskie, co przyznała podczas zakończenia prac nad serialem: 

 

Jak zmieniła się serialowa niania Frania? Agnieszkę Dygant możemy podziwiać obecnie w wielu słynnych produkcjach filmowych

Zakończenie emisji serialu było dopiero początkiem wielkiej kariery Dygant. W 2012 roku otrzymała kolejną tytułową rolę serialową w produkcji TVN "Prawo Agaty". Aktorkę można było też zobaczyć w wielu słynnych kinowych hitach tj. Tylko mnie kochaj, Listy do M., Kobiety Mafii czy Pitbull. Nowe porządki. W tym ostatnim Dygant, choć również zagrała nianię, to rola ta była zdecydowanie daleka od wizerunku, z którym dotychczas była kojarzona. 

 

Wszystkie te filmowe kreacje sprawiły, że aktora zyskała rzeszę fanów. Jej profil na Instagramie śledzi obecnie 443 tys. fanów. Agnieszka Dygant burzę loków zamieniła na długie włosy oraz prostą grzywkę. Prywatnie partnerka reżysera i scenarzysty Patricka Yoki oraz mama 12-letniego Xawerego, chętnie dzieli się w mediach społecznościowych kadrami ze swojego życia zawodowego, a czasami również osobistego.

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: