Jak doczyścić przypalenia z kuchni indukcyjnej, żeby jej nie zniszczyć? Już nigdy nie użyjesz zmywaka

Zastanawiasz się, jak doczyścić przypalenia z kuchni indukcyjnej, żeby jej nie zniszczyć? Jest kilka sposobów, które są bardzo proste. Dzięki nim pozbędziesz się zacieków i zarysowań. Aby ułatwić sobie sprzątanie kuchni, zastosuj jeden z nich. Zacznij od rezygnacji ze zmywaka.

Kuchnia indukcyjna staje się coraz bardziej popularna. Powoli zastępuje kuchnię gazową, która do niedawna znajdowała się w niemal każdym polskim domuPłyty gazowe otrzymują ciepło w wyniku spalania gazu, który wydobywa się z palników. Płyty indukcyjne z kolei wykorzystują w tym celu zjawisko indukcji elektromagnetycznej, które powstaje na skutek zmian strumienia pola magnetycznego. Niestety, płyty indukcyjne łatwiej uszkodzić. Gładka, błyszcząca powłoka jest podatna na zacieki i zarysowania. Wyjaśniamy, jak należy ją czyścić, aby uniknąć ewentualnych strat.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Jak doczyścić przypalenia z kuchni indukcyjnej, żeby jej nie zniszczyć? Po pierwsze: systematyczność

Podstawową zasadą korzystania z kuchenki jest... sprzątanie po sobie. Jeśli lubisz gotować, to z pewnością robisz w kuchni spore zamieszanie. Znaczna grupa osób nie sprząta na bieżąco i bierze się za to dopiero po zjedzeniu posiłku. Wówczas przez niedopatrzenia na kuchence pozostają plamy, zacieki i inne zabrudzenia. Kuchenka może być również przypalona. Tutaj liczy się czas. Im szybciej zaczniesz działać, tym większa jest szansa, że unikniesz trwałych zabrudzeń i uszkodzeń sprzętu.

Jak doczyścić przypalenia z kuchni indukcyjnej, żeby jej nie zniszczyć? Po drugie: schowaj zmywak

Kiedy widzimy przypalenia, czy trudne do usunięcia plamy — zazwyczaj sięgamy po ostry zmywak, nóż lub specjalną szczotkę do szorowania. W przypadku kuchni indukcyjnej to najgorsze co można zrobić. Takie produkty porysują płytę i usuną brud wraz z cienką powłoką płyty. Płytę indukcyjną myjemy wyłącznie szmatką, lub gąbczastą ściereczką do czyszczenia. Ważna jest też temperatura. Płytę czyścimy tylko wtedy, kiedy jest chłodna. Jeśli tak nie będzie — powstaną zacieki i smugi.

Jak doczyścić przypalenia z kuchni indukcyjnej, żeby jej nie zniszczyć? Po trzecie: tanie produkty!

W sklepach dostępnych jest wiele produktów na zabrudzenia i przypalenia. W ekstremalnych sytuacjach sprawdzi się np. środek stosowany przy czyszczeniu grilla, lub kominku. Możesz jednak zacząć od ekologicznych i tanich sposobów. Niezawodny jest płyn z połączenia sody oczyszczonej i octu. Zmieszaj te produkty i nanieś na przypalony fragment kuchni. Zaczekaj kilkanaście minut i spróbuj usunąć brud ściereczką. Zanim użyjemy jakichkolwiek produktów, przypalone miejsce warto też namoczyć.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: