Minęły trzy lata. A my piszemy o równouprawnieniu na co dzień [ÓSMY DZIEŃ MIESIĄCA]

Trzy lata temu kupiliśmy kultowy magazyn "Twój Weekend", by go zamknąć. Chcieliśmy pokazać, że czas skończyć z narracją, w której kobiety są przedmiotami, a nie - podmiotami. Od tego czasu co miesiąc publikowaliśmy odcinki cyklu "Ósmy dzień miesiąca". Dziś się z nim żegnamy.

W każdy ósmy dzień miesiąca ukazywał się u nas tekst dotyczący równouprawnienia. Był to pomysł obejmujący kilka naszych portali. I tak teksty powstawały na Kobieta.gazeta.pl, Wiadomości.gazeta.pl, Next.gazeta.pl czy Sport.pl. Pisaliśmy o stereotypach, aborcji, wojnie, przemocy, LGBT+, kobietach w serialach, feminatywach - i nie tylko. Tutaj znajdziesz wszystkie teksty z cyklu "Ósmy dzień miesiąca".

Dziś, po trzech latach i kilkudziesięciu "Ósmych dniach miesiąca", z dumą możemy stwierdzić, że teksty równościowe nie ukazują się u nas nie tylko raz w miesiącu. Piszemy je na co dzień. Nie zapominamy o równouprawnieniu w gąszczu palących wydarzeń.

8 marca 2022, w Dzień Kobiet, symbolicznie zamykamy cykl "Ósmy dzień miesiąca". Spełnił on swoje zadanie. Niezmiennie zachęcamy Was do codziennego czytania Gazeta.pl, gdzie kwestie równouprawnienia są dla nas arcyważne.

Więcej o: