Szybko, sprawnie i bez smug. Ten produkt za 15 zł sprawi, że mycie okien przestanie być uciążliwe

Chcesz myć okna szybko, sprawnie i bez smug? Okazuje się, że jest to możliwe i to bez specjalnych płynów, czy innej chemii. Wystarczy wydać 15 zł i cieszyć się lśniącymi oknami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeżeli nie chcesz więcej męczyć się z uciążliwym myciem swoich okien mamy dla ciebie kilka przydatnych rad. Okazuje się, że nie zawsze potrzebne są drogie płyny a jedynie sprytny domowy sposób lub odpowiednia szmatka. Wyjaśnimy dziś jak uzyskać okna bez smug.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Paulina Sykut-Jeżyna Ta koszula Pauliny Sykut robi wrażenie. Wiemy, gdzie ją kupić

Szybko, sprawnie i bez smug: kiedy najlepiej myć okna?

Jeżeli chcemy uzyskać okna bez smug, ważne jest w pierwszej kolejności pogoda, jaka panuje na zewnątrz. Ważne, abyśmy nie robili tego w upał, ponieważ woda lub płyn wyparują zbyt szybko i stworzą trudne do usunięcia smugi.  Nie powinno się tego robić także, gdy za oknem panuje mroźna pogoda. W tym przypadku cząsteczki wody na szybie mogą zamarzać, utrudniając mycie i dodatkowo zarysowując powierzchnię szyb. Najlepszym momentem na mycie okien jest dzień lekko zachmurzony, ale bezdeszczowy.

Wybierz odpowiednią ściereczkę: mikrofibra pomoże pozbyć ci się smug

Aby pozbyć się smug, warto zwrócić uwagę, czym będziemy je pucować. Najlepsze efekty przy najmniejszym wysiłku uzyskamy gdy wykorzystamy np. popularne ściereczki z mikrofibry. Te miękkie kawałki tkaniny poliestrowej mają bardzo cienkie włókna, które z łatwością „zbierają" brud z okien, a także odznaczają się bardzo dużą chłonnością wody. Do mycia okien bez smug mikrofibrą nie trzeba używać detergentów, można to zrobić z użyciem samej wody.

Jak doczyścić przypalenia z kuchni indukcyjnej, żeby jej nie zniszczyć? Jak doczyścić przypalenia z kuchni indukcyjnej bez zmywaka?

Jak wybrać ściereczkę z mikrofibry? Vileda wychodzi z ciekawą propozycją

Actifibre jest najbardziej zaawansowaną technologicznie ściereczką Viledy o unikalnych właściowościach czyszczących. zastosowana w niej mikrofibra nowej generacji oparta jest o technologię Acifibre, dzięki czemu jest bezwzględna dla zabrudzeń. Przed użyciem należy jedynie zwilżyć ściereczkę. Staje się wtedy miękka i elastyczna, dzięki czemu niepotrzebne są już detergenty, aby uzyskać okna lśniące i bez smug.

Jak wybrać ściereczkę z mikrofibry? Vileda wychodzi z ciekawą propozycjąJak wybrać ściereczkę z mikrofibry? Vileda wychodzi z ciekawą propozycją Rossmann

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: