Dostałaś na dzień kobiet żółte tulipany? Te kwiaty na prezent to totalna wpadka! Sprawdź dlaczego

Dzień kobiet już dziś! 8 marca wiele pań otrzyma piękne bukiety. Jakie kwiaty na prezent będą odpowiednie? Okazuje się, że żółte tulipany nie muszą mieć pozytywnego znaczenia. Fioletowe tulipany również budzą kontrowersje. Podpowiadamy, jak uniknąć faux pas.

Dzień kobiet obchodzimy 8 marca. Z tej okazji warto podarować kobietom miły upominek. Chociaż dawniej popularne były rajstopy lub papier toaletowy, dziś królują kwiaty, biżuteria i słodycze. Jeśli chodzi o kwiaty - ze względu na porę roku popularne są tulipany. Trzeba na nie uważać, bo mają różne kolory a niemal każdy z nich ma znaczenie! Nie musi być ono pozytywnie. Wyjaśniamy, jakie kwiaty na prezent będą odpowiednie, a z których lepiej jest zrezygnować.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pełna słodyczy szkatułka ze zdjęciem, czyli prezent na Dzień Kobiet w wersji last minute

Żółte tulipany znaczenie. Uważaj na kolor. Te kwiaty na prezent to pułapka!

Tulipany są piękne i kojarzą się z wiosną. To jedne z najpopularniejszych kwiatów ciętych, które można podarować na prezent. Mają różne kolory, takie jak różowy, fioletowy, żółty czy biały. Okazuje się, że kolor żółty ma szczególne znaczenie. Nie dla każdego będzie ono pozytywne.

Żółte tulipany, podobnie jak żółte/herbaciane róże oznaczają złamane serce, a dokładniej - jednostronne uczucie. Żółte kwiaty oznaczają także szczęście oraz nadzieję i radość, jednak ten kolor nie jest polecany dla osób, które chcą gestem wręczenia kwiatów okazać komuś miłość. To symbol czystej przyjaźni, lub w potocznym języku relacji typu "friendzone". Jeśli ktoś skrycie darzy cię uczuciem - możesz go zranić. 

Dzień kobiet: fioletowe tulipany i białe tulipany. Na te kwiaty na prezent także uważaj

Tulipany w kolorze fioletowym związane są z takimi cechami jak władza, wspaniałomyślność, królewskość, obfitość, dobrobyt. Są uniwersalne i rekomendowane jako prezent dla kobiet o silnej osobowości i bardzo wyrazistym charakterze. Białe zaś, symbolizują niewinność, czystość i prośbę o wybaczenie. Są też idealne na takie okazje jak chrzest, czy komunia święta. To także symbol nowego początku.

Pomysł na prezent na dzień kobiet? Tulipany. Jak o nie dbać?

Aby zachować bukiet tulipanów w wazonie na długo, musisz znać kilka podstawowych zasad. Po pierwsze, używaj wody kranowej o temperaturze pokojowej. Przytnij łodygi ukośnie ostrym nożem lub sekatorem. Ustaw wazon w chłodnym miejscu, pod żadnym pozorem nie na słońcu! Najlepiej z dala od misy z owocami. Uzupełniaj regularnie wodę w wazonie, bo te kwiaty naprawdę dużo piją.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: