Zazwyczaj dodajesz ją do wody, tym razem wyczyść nią toaletę. Banalny sposób na usunięcie zacieków

Jeżeli chcemy zaoszczędzić czas oraz pieniądze możemy zastosować naturalne sposoby. W tym celu warto sięgnąć po produkty, które niekoniecznie kojarzą się z czyszczeniem toalety. Jak usunąć plamy i zacieki z toalety? Te sposoby mogą zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chcąc zachować porządek i czystość w toalecie i raz na zawsze pozbyć się kamienia i osadów czasami trzeba poświęcić trochę czasu. Nie usuwając kamienia regularnie, w przyszłości będziemy musieli sięgnąć po silniejsze detergenty. Produkty te nie zawsze są w pełni bezpieczne dla powierzchni łazienkowych oraz zdrowia. Jaki sposób będzie ekologiczny i skuteczny?

Metody naturalne i dbające o środowisko coraz bardziej popularne. Chcąc zadbać o czystość w łazience i skuteczne usuwanie kamienia z WC warto wykorzystać te metody, które znały i stosowały już nasze babcie.

Ocet jabłkowy z dodatkiem cytryny

Dobrym połączeniem, które może skutecznie pomóc w walce z kamieniem i brudem w WC będzie ocet jabłkowy i cytryna. Ocet posiada bardzo silne właściwości dezynfekujące i absorbujące nieprzyjemne zapachy. Cytryna zaś dobrze usuwa zabrudzenia, wybiela oraz nabłyszcza. 

Jak stosować tę mieszankę, żeby usunąć kamień i zacieki z WC?

  1. Połącz ocet jabłkowy (pół szklanki) z sokiem z jednej cytryny.
  2. Powstałym roztworem wyczyścić toaletę przy pomocy szmatki.
  3. Pozostaw środek w WC na 15 minut.
  4. Na koniec obficie spłucz.

Coca-cola- nieoczywiste zastosowanie popularnego napoju gazowanego

Coca-cola może być również skutecznym produktem w walce z kamieniem w WC. Ten napój gazowany, dzięki zawartości kwasu fosforowego skutecznie udrożni rury i usunie zalegający osad na jego powierzchni. 

Jak stosować?

  1. Wlej napój do toalety.
  2. Pozostaw produkt na godzinę w WC.
  3. Wyczyść wnętrze sedesu przy pomocy szczotki.
  4. Obficie spłucz roztwór wodą.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: