Fryzury damskie krótkie - dla 50 latki i nie tylko. Są modne i idealnie maskują wiek. Kobiety je kochają

Planujesz wybrać się do fryzjera i nie wiesz jakie włosy by do ciebie pasowały? Te krótkie fryzury damskie 2022 dla pań po 50-tce nie tylko są modne, ale także odejmują lat.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dobierając do siebie nową fryzurę, warto zwrócić uwagę na najnowsze trendy. Ważny jest jednak jeszcze jeden aspekt, czyli nasz wiek. Jeżeli chcemy odjąć sobie kilka lat, warto postawić na włosy krótko ścięte i grzywki. Oto najlepsze propozycje, które na pewno odejmą ci lat.

Zobacz wideo Maciej Dowbor przeszedł metamorfozę. Ściął włosy i brodę

Fryzury na krótkie włosy, czyli krótki bob 

Krótki bob sprawia, że końcówki wyglądają na dużo bardziej zdrowe. Styl ten pasuje też do każdego typy włosów, dzięki czemu nadaje się dla każdej kobiety bez względu na wiek. Jednak w tym przypadku, aby zachować świeżość fryzury, zaleca się przycinanie jej co 6-8 tygodni.

 

Fryzury z grzywką: to połączenie to strzał w dziesiątkę

Krótkie fryzury często są uzupełnianie grzywkami o różnych długościach. Warto zainteresować się tego typu włosami jeżeli mamy więcej lat a za pomocą nowych włosów chcemy sobie ich odjąć. A to dlatego, że ten krótki, cieniowany styl natychmiast wyszczupla twarz. Dodatkowo boczna grzywka jest stylowa, wygodna i pasuje dosłownie każdemu.

 

Te krótkie i brązowe włosy odejmą ci lat

Dobra koloryzacja odmładza natychmiast nie tylko włosy, ale także naszą twarz. Odmładzający kolor włosów powinien wyglądać naturalnie, ożywiać twarz oraz pasować do karnacji. Warto zdecydować się na ciemniejsze odcienie zwłaszcza brązy, które przy krótkich fryzurach wyglądają zjawiskowo.

 

Krótkie fryzury dla pań po 50-tce:  postaw na pixie cut

Jeśli układanie włosów rano to nie Twoja bajka, ta łatwa w stylizacji fryzura może być dla Ciebie. Pixie cut po polsku to tzw. fryzura „na chłopaka". Jak można się więc domyślić, te krótkie włosy są bardzo precyzyjne, dlatego dość często należy je odświeżać. Włosy są krótkie na karku i po bokach, a nieco dłuższe na koronie głowy. Tył szyi odsłania się najczęściej przy użyciu maszynki. W niektórych wariantach pozostawiona jest dłuższa grzywka opadająca na czoło lub ułożona asymetrycznie na bok. Dla kobiet po 50 roku życia jest to jedno z najlepszych pomysłów na cięcie, ponieważ wykorzystuje ono naturalną teksturę i objętość naszych kosmyków.

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: