Jak wybielić firanki domowymi sposobami? Dzięki tym metodom odzyskają blask i będą wyglądały jak nowe

Firanki to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy po wejściu do pomieszczenia. Śnieżnobiałe i świeże mogą być prawdziwą wizytówką domu. Jeśli firanki z czasem robią się żółtawe i brudne to znak, że czas o nie zadbać. Samo pranie może okazać się niewystarczające. Oto sposoby na odzyskanie nieskazitelnej bieli firanek w domu.

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Firanki to dekoracje okna, które często można spotkać w duecie z zasłonami. Mogą nadać wnętrzu niesamowitego charakteru, lecz wszystko zmienia się wraz z osadzającym się na nich brudem. Dbałość o tkaniny jest niezwykle ważna i wiedziały to już nasze babcie. Zamiast chemii warto sięgnąć po naturalne sposoby. Zaletą ich stosowania jest łatwa dostępność produktów oraz bezpieczeństwo dla materiałów. Oto zestawienie jednych z najpopularniejszych metod by firanki zyskały nieskazitelny wygląd.

Dorota Gardias Dorota Gardias zdradza swoją najskuteczniejszą terapię na świecie

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Proszek do pieczenia, aspiryna — wybielanie firanek w przystępny sposób

Proszek do pieczenia, który praktycznie każdy z nas ma w swojej kuchni może okazać się niezwykle przydatny w dbałości o czystość firanek. Podobnie w przypadku tabletek aspiryny. Jedno opakowanie proszku do pieczenia rozpuść w około 5 litrach wody i zamocz firanki. Całość zostaw, by produkt mógł zacząć działać. W przypadku aspiryny użyj 5 tabletek i je rozkrusz. Dodaj do wody i zanurz w niej firanki.

żółte tulipany znaczenie, kwiaty na dzień kobiet, kwiaty na prezent Dostałaś na dzień kobiet żółte tulipany? To totalna wpadka!

Ocet i sól kuchenna, czyli łatwy sposób na białe firany

Dobrze znane i często wykorzystywane są również właściwości octu i soli kuchennej. Produkty te dodane do wody skutecznie odświeżą, wybielą oraz zapobiegną elektryzowaniu się tkanin. Wystarczy do około 8 litrów wody dodać 3 łyżki soli kuchennej lub 1/3 szklanki octu. Tak namoczone firanki najlepiej trzymać przez kilka godzin.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: