Zazwyczaj dodajesz go do rosołu, tym razem umieść go w szafie. Efekt na pewno Cię zaskoczy

Jeżeli w twojej szafie pojawiły się mole, musisz szybko działać. Ten gość jest bardzo natrętny i sieje spustoszenie w ubraniach. Okazuje się, że w twojej kuchni jest już idealny produkt, dzięki któremu szybko i tanio się ich pozbędziesz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeżeli w naszej szafie zauważymy obecność moli ubraniowych, powinniśmy działać jak najszybciej. Owady te szybko się rozmnażają, a to może być zabójcze dla naszej garderoby. Znamy domowe i skuteczne sposoby jak chronić się przed tymi niechcianymi gośćmi.

Zobacz wideo Zastanawiasz się, czym czyścić stal nierdzewną, aby zawsze była błyszcząca? Sprawdź nasze domowe sposoby!

Dorota GardiasDorota Gardias zdradza swoją najskuteczniejszą terapię na świecie

Czym jest mol ubraniowy i jak wygląda?

Poza molami spożywczymi w Polsce występuje także m.in. mól włosienniczek (Tineola bisselliella) – jest to nic innego jak popularny mól ubraniowy. Ten nieduży motyl nocny niszczy ubrania, dywany, a także inne przedmioty wykonane z materiałów. Jaja są składane bezpośrednio na potencjalnym źródle pożywienia lub obok niego, do 10 dni wykluwają się z nich żarłoczne larwy. Jak dokładnie wyglądają? To małe lub średniej wielkości ćmy, z charakterystycznie dachówkowato ułożonymi podczas spoczynku skrzydłami. Posiadają one smukłe, pokryte "włoskami" ciałka o żółtobrązowym lub słomkowym kolorze.

Jak pozbyć się moli ubraniowych? W pierwszej kolejność czekają cię wielki porządki

Aby szybko pozbyć się moli z domu, nie ma innego wyjścia niż wielkie sprzątanie. Warto także przewietrzyć wszystkie pomieszczenia oraz dokładnie przejrzeć i pozbyć się rzeczy, w których zagnieździły się mole zwłaszcza larwy. To właśnie on odpowiadają za wyrządzenie największych szkód w domu, ponieważ są bardzo żarłoczne. Ubrania zniszczone przez szkodniki należy odpowiednio zutylizować, natomiast pozostałą zawartość garderoby trzeba wyprać. Dopiero po tych czynnościach możemy sięgnąć po środki ochrony.

Jak doczyścić przypalenia z kuchni indukcyjnej, żeby jej nie zniszczyć?Jak doczyścić przypalenia z kuchni indukcyjnej bez zmywaka?

Domowe sposoby na mole ubraniowe, czyli liść laurowy

Jeżeli nie chcemy, aby w kontakt z naszymi ubraniami wchodziły chemiczne środki przeciwko tym owadom, warto zajrzeć do swojej kuchni. Zapewne znajdziemy tam liść laurowy, który jest świetny w walce z tymi szkodnikami. Wystarczy, że umieścisz te niepozorne listki w różnych miejscach swojej szafy, a problem moli już nie powróci.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: