Długotrwały efekt bez szorowania! Podpowiadamy, jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki

Aby wyczyścić piekarnik zazwyczaj trzeba nawet kilku godzin. Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Odpowiedź brzmi: szybko i skutecznie. W ten sposób zaoszczędzisz czas i energię, ponieważ ta metoda nie wymaga szorowania. Wyjaśniamy, jak to zrobić.

Sprzątanie kuchni na co dzień może być łatwe i nawet przyjemne. Przecieranie blatów, czy stołu, a nawet zmywanie naczyń w zmywarce to przysłowiowa "bułka z masłem". Problem zaczyna się wtedy, kiedy musimy zabrać się za większe porządki. Mycie lodówki, okapu, czy piekarnika wywołuje czasem zimny pot, a same te czynności odwlekamy do świąt lub dalej. Pomimo tego, że większość z nas nie bierze udziału w "Kuchennych Rewolucjach" i znana restauratorka nie zamierza sprawdzać czystości w kuchni - podpowiadamy jak bez trudu doczyścić piekarnik w krótkim czasie. Efekt będzie widoczny na długo!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Po pierwsze, przygotuj piekarnik 

Na początek zdecyduj - czy chcesz wyczyścić piekarnik wraz z blachami, czy jedynie wnętrze? Możesz też dokładnie sprawdzić, czy aby mocowania po obu stronach piekarnika na pewno wymagają czyszczenia. W większości przypadków da się je wymontować. Finalnie potrzebna ci będzie jedna - głębsza blacha i kostka do zmywarki. Drzwi od piekarnika muszą się zamykać, a pokrętła do ustawiania temperatury - działać. 

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Do szczęścia wystarczy... kostka

Na początku ustaw odpowiednią temperaturę. Piekarnik powinien być rozgrzany aż do 100 st. C. Włącz opcję termoobiegu - jest najskuteczniejsza. W tym czasie wyjmij z piekarnika głęboką blachę i nalej do niej wody. Kiedy piekarnik będzie nagrzany włóż blachę do piekarnika, wrzuć do niej kostkę do zmywarki i zamknij drzwiczki. W czasie kiedy piekarnik będzie się czyścił, możesz zająć się czymś innym. Cały proces powinien zakończyć się po około dwóch godzinach. W ten sposób piekarnik wyczyści się sam!

Kostka do zmywarki nie służy tylko do czyszczenia zmywarek

Co ciekawe, kostka do zmywarki ma w sobie na tyle silne środki czyszczące, że sprawdzi się idealnie podczas czyszczenia również innych sprzętów i rzeczy. Wykorzystasz ją do usuwania brudu m.in. z  brudnych blach, mebli ogrodowych, toalety czy pralki. Wystarczy odrobina wody i miska. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: