Potrzyj włosy folią aluminiową i zobacz co się stanie! Efekt jak z salonu gwarantowany

Używasz jej do pieczenia, lub zawijasz w nią kanapki. Folia aluminiowa ma także inne zastosowania. To świetny sposób na piękne włosy! Potrzyj włosy folią aluminiową, a efekt może cię zaskoczyć. Wyjaśniamy, jak przywrócić im świetny wygląd w mgnieniu oka.

Folia aluminiowa ma wiele zastosowań. Przydatna w kuchni może sprawdzić się równie pomocna przy układaniu włosów. Jeśli twoje pasma są suche, zniszczone i często się puszą - ten sposób jest właśnie dla ciebie. Potrzyj włosy folią i zobacz co się stanie. Prawdopodobnie nie wyjdziesz już bez niej z domu, zwłaszcza w te dni, kiedy pogoda za oknem nakłoni cię do założenia czapki. Wyjaśniamy, jak to działa. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposoby na pogniecione ubrania

Folia aluminiowa na włosy. Potrafi optycznie wydłużyć i wyprostować pasma

Jeśli twoje włosy są suche, zniszczone i szybko się puszą - spróbuj potrzeć je folią aluminiową. Wystarczy niewielki kawałek, aby włosy znów stały się proste i lśniące. Folia ma właściwości, które pomogą je wygładzić i nadać im odpowiednie ułożenie. Warto mieć ją przy sobie np. w letnie dni. 

Potrzyj włosy folią aluminiową zaraz po zdjęciu z głowy czapki. Efekt jest zaskakujący!

Zimą często nosimy na głowie ciepłą czapkę. Niestety, wiele osób unika nakrycia głowy, ponieważ po zdjęciu czapki włosy mocno się elektryzują, a fryzura nie wygląda tak, jak byśmy tego oczekiwali. Pocieranie włosów folią aluminiową sprawia, że pasma przestają się elektryzować i znów są gładkie i piękne. Pocieranie włosów folią przywraca im również blask. Nie wyglądają na suche i słabe.

Folia aluminiowa wydłuża optycznie włosy? Ten sposób może zdziałać cuda

Jeśli włosy się puszą i elektryzują, to optycznie unoszą się i wyglądają na krótsze. Przetarcie ich nawet niewielkim fragmentem folii aluminiowej wyprostuje je i sprawi, że będą wyglądać na dłuższe. Taki efekt może utrzymać się nawet kilka godzin, jeśli będziesz przebywać w suchym pomieszczeniu. Niewielki kawałek folii aluminiowej warto mieć zatem przy sobie w razie podobnych sytuacji. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: