Ten pochłaniacz wilgoci znajdziesz w butach! Jest skuteczny i nie wydasz na niego ani grosza

Jeśli szukasz sposobu na wilgoć w mieszkaniu, nie musisz wydawać pieniędzy. Pochłaniacz wilgoci możesz z łatwością wykonać w domu, a elementy do jego wykonania znajdziesz...na przykład w butach. To prosty sposób, który może zwalczyć problem wilgoci na ścianach.

Może się zdarzyć tak, że w mieszkaniu zgromadzi się wilgoć, którą zauważysz na oknach, a nawet na ścianach. To bardzo niebezpieczne zjawisko, szczególnie kiedy wynosi powyżej 60%. Wówczas jest odbierana jako "duszność" czy "parność" i powoduje złe samopoczucie. Pojawia się szczególnie zimą przy zmianach temperatur. Powietrze za oknem jest chłodne, a w mieszkaniu kaloryfery - rozgrzane. Znamy prosty sposób na pozbycie się wilgoci, który nic nie kosztuje. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Czym jest pochłaniacz wilgoci i ile kosztuje? Możesz kupić go w sklepie

Pochłaniacz wilgoci to niewielkie urządzenie, które usuwa wilgoć z powietrza, przekształcając ją w solankę. W trakcie takiego procesu niewielka tabletka stopniowo zmniejsza objętość, aż wreszcie jest rozpuszczana do końca. Jeśli pomieszczenie jest mocno zawilgocone, to w krótkim czasie zauważysz, że solanka zbiera się w zbiorniku urządzenia. Koszt pochłaniacza wilgoci to koszt około 25 złotych.

Pochłaniacz wilgoci nie musi wiele kosztować. Możesz stworzyć go za pomocą tego produktu

Przy zakupie nowych butów, lub innych przedmiotów z pewnością zauważysz, że do środka wrzucono niewielkie woreczki wypełnione granulatem. Woreczki opisane są jako silica gel. Tłumacząc na język polski - jest to żel krzemionkowy. Służy jako środek osuszający, używany do usuwania wilgoci. Dzięki temu, kiedy kupujemy buty, są one idealnie suche i zabezpieczone przed wilgocią, podobnie jak inne produkty.

Pochłaniacz wilgoci możesz wykonać w domu za darmo. Użyj żelu krzemionkowego

Woreczki znajdujące się w butach, czy paczce z wysyłką zazwyczaj wyrzucamy do kosza i nie zwracamy na nie uwagi. Warto gromadzić je w domu, aby po uzbieraniu wystarczającej liczby stworzyć z nich coś jeszcze bardziej przydatnego. Wystarczy, że skleisz je ze sobą np. taśmą papierową. Umieszczone blisko siebie stworzą źródło pochłaniania wilgoci, które możesz umieścić w dowolnym miejscu. Przyklejając taki domowy pochłaniacz wilgoci nieopodal okna, lub na ścianie sprawisz, że miejsce się osuszy. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: