Są małżeństwem od przeszło 30 lat. Kim jest żona Roberta Makłowicza?

Robert Makłowicz cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością, a jego programy zyskały już miano kultowych. Mało kto jednak wie, że za sukces dziennikarza odpowiedzialna jest także jego żona. To właśnie Agnieszka Makłowicz, jako producentka wykonawcza czuwa bowiem nad jakością bijących rekordy popularności programów męża.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Robert Makłowicz bez wątpienia jest jedną z najbarwniejszych postaci polskiego show-biznesu. Polacy pokochali charyzmatycznego dziennikarza za oryginalne poczucie humoru i ogromną wiedzę, jaką dzieli się z nimi w swoich programach kulinarnych. Mało kto jednak wie, że w tworzeniu programów pomaga mu... jego żona, Agnieszka Makłowicz.

Zobacz wideo

Robert i Agnieszka Makłowicz - jak się poznali?

Robert i Agnieszka Makłowicz są małżeństwem od przeszło 30 lat. Para doczekała się dwojga dorosłych już synów: 29-letniego Mikołaja i 25-letniego Ferdynanda, którzy jak się zresztą niedawno okazało, poszli w ślady ojca, tworząc z nim firmę cateringową.

Para poznała się właśnie dzięki programowi, to bowiem Agnieszka była pierwszą kierowniczką produkcji kultowego już programu dziennikarza. - Gdy ją poznałem, to był momencik, mgnienie oka, gdy się w niej zakochałem... - wspominał w rozmowie z „Faktem". Pobrali się w Armenii w 1991 roku.

„Armenia jest bliska mojemu sercu, stamtąd pochodzą moi przodkowie. Ceremonia różni się od tej w Polsce: ksiądz stoi tyłem do publiczności i przodem do ołtarza. Sam ślub jest udzielany nie przez nałożeniem obrączek, a koron. Jest podobnie jak w cerkwi. Ceremonia trwała ponad pięć godzin, więc to było coś niezapomnianego. Co się działo? Nie wiem, bo nic nie rozumiałem, bo ksiądz mówił po ormiańsku" - relacjonował dziennikarz, wspominając ceremonię zaślubin.

Agnieszka Makłowicz jest absolwentką teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Łodzi. Związana była ze wszystkimi produkcjami telewizyjnymi Roberta Makłowicza, przy których pracowała, jako kierowniczka produkcji lub producentka wykonawcza.

"Moja żona nie mówi mi, co mam gotować, ja nie wtrącam się do spraw technicznych i organizacyjnych. A dzięki temu jesteśmy razem. Jeśli człowiek połowę czasu spędza w hotelach, to przyjemniej się obudzi u boku kogoś bliskiego" – zdradził w jednym z wywiadów Robert Makłowicz.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: