Wsyp do pralki łyżeczkę cukru. Możesz sporo zaoszczędzić, a efekt cię zaskoczy

Cukier to jeden z popularniejszych produktów w każdej kuchni. Okazuje się jednak, że oprócz gotowania, pieczenia, czy dosładzania napojów, ma również inne zastosowanie w naszych domach. Sprawdź, co się stanie, jeśli dodasz łyżeczkę cukru do pralki w stawisz pranie. To świetny trik, który z pewnością przyda ci się nie raz.

Więcej domowych sposobów i trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni?

Twoje pranie ogranicza się zwykle do umieszczenia w bębnie brudnych ubrań, wsypanie pierwszego lepszego detergentu i naciśnięcia przycisku start po wybraniu byle jakiego programu? To błąd, którym zwyczajnie szkodzisz swojej odzieży i znacznie skracasz jej żywotność. Aby ubrania na długo pozostały w dobrej kondycji, należy dokładnie posegregować je kolorami, dobrać odpowiedni program prania oraz detergent do poszczególnych kolorów lub materiałów. Czasem zdarza się jednak i tak, że mimo dobrze dobranego sposobu prania, ubrania tracą intensywność swoich kolorów. Wówczas można sięgać po barwniki do tkanin i spróbować przywrócić im świeży wygląd. Znacznie łatwiejszym sposobem jest jednak zapobieganie utracie koloru. Tu z pomocą przyjdzie nam prosty i tani trik, który z pewnością doskonale znają nasze mamy lub babcie.

Nietypowe zastosowanie cukru. Wsyp go do pralki i ciesz się dłużej ubraniami w dobrej kondycji

Chyba każdy z nas, przynajmniej raz w życiu, spotkał się z dość przykrą sytuacją, kiedy to ulubiony element garderoby stracił swój kolor i nie wyglądał już tak dobrze. Istnieją jednak domowe sposoby, dzięki którym w przyszłości możesz tego uniknąć. Z pomocą przychodzi nam dobrze znany produkt z szafki kuchennej, czyli cukier. Okazuje się, że jest to domowy sposób, który pozwala ochronić kolory naszych ubrań. Te słodkie, białe kryształki działają na ubrania działa niczym ochraniacz koloru. Wystarczy po prostu wsypać łyżeczkę (lub trochę więcej, w zależności od ilości prania) cukru do dozownika pralki podczas trybu płukania. Później już pozostaje cieszyć się efektami.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: