Kiedy przycinać róże? Musisz to zrobić w odpowiednim czasie, aby nie uszkodzić swoich roślin

Wszystkie róże wielokwiatowe wymagają przycinania. Dzięki temu będą one zdrowo rosły i miały piękne kwiaty. To kiedy należy przycinać róże, też ma duże znaczenie dla tej rośliny. Podpowiemy, jak wybrać najodpowiedniejszy moment.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Róża to najlepiej rozpoznawalna, a zarazem jedna z najstarszych roślin ozdobnych na świecie. Chyba żaden inny kwiat nie jest, nie był i nigdy nie będzie otaczany takim podziwem i nie zdobędzie tak ogromnej popularności. Kwiat ten możemy znaleźć w praktycznie każdym ogrodzie. Ważne jednak aby odpowiednie o niego dbać i go pielęgnować. Jednym z takich zabiegów jest przycinanie tej rośliny. Należy jednak zrobić to w odpowiednim czasie.

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Kiedy przycinać róże? Ważny jest odpowiedni czas

Róże należy przyciąć jedynie raz w roku, czyli na wiosnę. Jeszcze przed wytworzeniem przez kwiat nowych pędów. Zwykle odpowiednim czasem na ten zabieg jest połowie kwietnia, choć niekiedy cięcie można rozpocząć już pod koniec marca, po ustąpieniu najsilniejszych mrozów. Terminów jednak nie należy się ścisło trzymać, ponieważ pogoda lubi zaskakiwać, a przecież nie chcemy zaszkodzić naszym roślinom. Ważna jest obserwacja przyrody.

Róża, czyli idealne kwiaty urodzinowe, walentynkowe i dekoracyjne. Kiedy przyciąć te w ogrodzie, aby miały piękne kwiaty?

Róże w ogrodzie należy przycinać w czasie uśpienia, jeszcze przed ruszeniem wegetacji. To właśnie dlatego należy regularnie obserwować pogodę i rośliny. Ponadto należy pamiętać, że cięcie róż przeprowadzamy w dzień suchy i słoneczny. W sezonie jesiennym nie przycinamy już tych kwiatów, usuwamy jedynie ich martwe gałęzie i zwiędłe kwiaty.

żółte tulipany znaczenie, kwiaty na dzień kobiet, kwiaty na prezentDostałaś na dzień kobiet żółte tulipany? To totalna wpadka!

Jeżeli chcesz uzyskać magiczny ogród różany, musisz pamiętać o ich przycięciu. Ma to wpływ na ilość kwiatów

Przycinanie róż jest bardzo ważne, ponieważ pozwala ono utrzymać roślinę w pożądanym kształcie oraz usunąć martwe i chore pędy. Zabieg ten ma pozytywny wpływ na wzrost i obfite kwitnienie a przecież na tym nam zależy. Co ważne ma to wpływ także na porę kwitnienia, krzewy róż słabiej przycinanych zakwitną wcześniej, będą miały więcej kwiatów, jednak będą one drobne, a pędy słabsze i krótsze.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: