Zastanawiasz się co zrobić, żeby róże ożyły? Dolej Domestos do kwiatów w wazonie i podziwiaj efekt

Dostałaś piękny bukiet z okazji Dnia Kobiet i zastanawiasz się jak zadbać o róże w wazonie? Niestety cięte kwiaty często szybko tracą swój piękny wygląd, ale okazuje się, że wystarczy jeden mały trik, aby były piękne o wiele dłużej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeżeli dostałaś piękny bukiet kwiatów z okazji lub bez okazji na pewno chcesz, aby cieszyły twoje oko jak najdłużej. Niestety zdarzają się takie sytuacje gdy kwiaty już po kilku dniach przestają wyglądać tak cudownie jak w momencie gdy je dostaliśmy. Jak zachować ich świeży wygląd na dłużej istnieją na to sprawdzone sposoby. Niektóre mogą cię zaskoczyć.

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box!

Jak dbać o róże w wazonie? Te sposoby działają na wszystkie kwiaty

Jeżeli chcesz, aby kwiaty, które dostałaś, cieszyły twoje oko na dłużej, pamiętaj o tych kilku radach. Po pierwsze, zanim włożysz bukiet do wody, przytnij łodyżki. Najlepiej robić to pod kątem, ponieważ kwiat zyska większą powierzchnię czerpania wody. Po drugie oderwij wszystkie listki i kolce, które mogłyby znaleźć się w wodzie. Zapobiega to gniciu łodyg i szybkiemu rozwojowi bakterii w wodzie.

Dolej domestos do kwiatów w wazonie i podziwiaj efekt. Ten trik zadziwia

Wszystkie odżywki, które kupujemy, aby dosypać lub dolać do wody w naszych wazonach, mają na celu zachować dłużej czystą wodę i zapobiec rozwojowi bakterii, które najgorzej wpływają na kwiaty. Okazuje się, jednak że posiadamy już w domu środek, który zdecydowanie hamuje rozwój bakterii. Dodaj kilka kropli domestusu do wody, w które stoi twój bukiet i ciesz się ich świeżością na dłużej.

Co zrobić, żeby róże ożyły? Jeżeli twoje kwiaty już straciły swój urok wypróbuj ten sposób

Jeżeli nasze kwiaty zaczęły więdnąć, w pierwszej kolejności ponownie skracam łodygę. Tym razem tniemy ją aż o połowę dalej pod dużym kątem. Na róże bardzo dobrze działa kąpiel w zimnej wodzie. Aby im pomóc, zanurzamy całe kwiaty w wannie lub głębokiej misce napełnionej zimną wodą i trzymamy tak kilka godzin. Na tulipany natomiast lepiej zadziała inny sposób. Wystarczy zawinąć je w papier i odstawić do chłodnego miejsca, żeby ożyły.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: