Zastanawiasz się co zrobić, żeby róże ożyły? Dolej Domestos do kwiatów w wazonie i podziwiaj efekt

Dostałaś piękny bukiet z okazji Dnia Kobiet i zastanawiasz się jak zadbać o róże w wazonie? Niestety cięte kwiaty często szybko tracą swój piękny wygląd, ale okazuje się, że wystarczy jeden mały trik, aby były piękne o wiele dłużej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeżeli dostałaś piękny bukiet kwiatów z okazji lub bez okazji na pewno chcesz, aby cieszyły twoje oko jak najdłużej. Niestety zdarzają się takie sytuacje gdy kwiaty już po kilku dniach przestają wyglądać tak cudownie jak w momencie gdy je dostaliśmy. Jak zachować ich świeży wygląd na dłużej istnieją na to sprawdzone sposoby. Niektóre mogą cię zaskoczyć.

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box!

Edyta Herbuś Edyta Herbuś w zniewalającej sukience "z pazurem". To hit!

Jak dbać o róże w wazonie? Te sposoby działają na wszystkie kwiaty

Jeżeli chcesz, aby kwiaty, które dostałaś, cieszyły twoje oko na dłużej, pamiętaj o tych kilku radach. Po pierwsze, zanim włożysz bukiet do wody, przytnij łodyżki. Najlepiej robić to pod kątem, ponieważ kwiat zyska większą powierzchnię czerpania wody. Po drugie oderwij wszystkie listki i kolce, które mogłyby znaleźć się w wodzie. Zapobiega to gniciu łodyg i szybkiemu rozwojowi bakterii w wodzie.

Dolej domestos do kwiatów w wazonie i podziwiaj efekt. Ten trik zadziwia

Wszystkie odżywki, które kupujemy, aby dosypać lub dolać do wody w naszych wazonach, mają na celu zachować dłużej czystą wodę i zapobiec rozwojowi bakterii, które najgorzej wpływają na kwiaty. Okazuje się, jednak że posiadamy już w domu środek, który zdecydowanie hamuje rozwój bakterii. Dodaj kilka kropli domestusu do wody, w które stoi twój bukiet i ciesz się ich świeżością na dłużej.

Upominki na Dzień Kobiet 2022. Proste prezenty, które ucieszą każdą kobietę Upominki na Dzień Kobiet 2022. Inspiracje na proste prezenty

Co zrobić, żeby róże ożyły? Jeżeli twoje kwiaty już straciły swój urok wypróbuj ten sposób

Jeżeli nasze kwiaty zaczęły więdnąć, w pierwszej kolejności ponownie skracam łodygę. Tym razem tniemy ją aż o połowę dalej pod dużym kątem. Na róże bardzo dobrze działa kąpiel w zimnej wodzie. Aby im pomóc, zanurzamy całe kwiaty w wannie lub głębokiej misce napełnionej zimną wodą i trzymamy tak kilka godzin. Na tulipany natomiast lepiej zadziała inny sposób. Wystarczy zawinąć je w papier i odstawić do chłodnego miejsca, żeby ożyły.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: