Jak pozbyć się pająków z domu? Prosty, tani i skuteczny sposób

W Polsce żyje ponad 800 gatunków pająków. W mieszkaniach najczęściej spotykamy jednak trzy z nich: kątnika, kosarza oraz nasosznika trzęsia. I chociaż nie są one groźne dla ludzi, ich obecność w domu wśród wielu osób budzi lęk i obrzydzenie. Jak się ich pozbyć, nie wyrządzając im przy tym krzywdy?

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Nie możemy bowiem zapominać, że pająki to bardzo pożyteczne stworzenia, będące ważną częścią ekosystemu. Zjadają naprzykrzające się nam owady, takie jak komary, muchy czy pluskwy, co czyni je właśnie naszymi sprzymierzeńcami.

Zobacz wideo

Chcąc więc skutecznie odstraszyć je z naszych domów, warto skorzystać z naturalnych, ale i bezpiecznych sposobów - zarówno dla nich, jak i dla nas.

Spray odstraszający pająki

Do przygotowania odstraszającego preparatu na pająki, potrzebujesz zaledwie dwóch składników: wody oraz miętowego lub cytrynowego olejku eterycznego.

Do litra wody dodaj 4-5 łyżeczek olejku, a następnie dokładnie wymieszaj. Powstałą miksturę przelej do butelki z atomizerem, a następnie spryskaj nim miejsca, w których najczęściej pojawiają się pająki - framugi okien, progi, kąty czy inne zakamarki.

Zmieniasz pościel raz na kilka tygodni? Ekspert tłumaczy, dlaczego to duży błąd (zdjęcie ilustracyjne) Zmieniasz pościel raz na kilka tygodni? Ekspert tłumaczy, dlaczego to duży błąd

Preparat nie uśmierci pająków, ale skutecznie je odstraszy, ponieważ kwaśny zapach działa na nie drażniąco. Nie możemy przy tym jednak zapominać o regularnym sprzątaniu oraz odkurzaniu trudno dostępnych zakamarków, w których zazwyczaj chowają się pająki.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Wojna w Ukrainie. Jak pomagać najbardziej potrzebującym? Wojna w Ukrainie. Jak pomagać najbardziej potrzebującym? Oto najważniejsze informacje

Więcej o: