Jak często myć włosy? Odpowiedź ekspertów zaskakuje. "Objaw zaniedbania!" 70 proc. osób tego nie wie

Czy wiesz jak często myć włosy? Większość z nas robi to codziennie. Okazuje się, że to wielki błąd. Eksperci radzą, aby robić to o wiele rzadziej. To zdanie wzbudza kontrowersje. Podpowiadamy, co ile dni myć włosy, aby były mocne, piękne i czyste.

Dziecięce powiedzenie brzmi "częste mycie skraca życie". Coś w tym jest, bo kondycja naszych włosów może spadać właśnie przez zbyt regularną ich pielęgnację. To ważne, aby włosy były czyste i lśniące, ale mnogość zabiegów może działać na nie bardzo niekorzystnie. Eksperci z dziedziny dermatologii mówią o ty, że aż 70 procent osób popełnia błąd. Wyjaśniamy, jak często myć włosy, aby zadbać o ich wygląd.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pielęgnacja skóry zimą. Gdy jest zimno, sprawdzą się oleje

Jak często myć włosy? Okazuje się, że nie tak często jak myślisz

Większość z nas myje włosy codziennie, lub co drugi dzień. Nie zważamy na to czy naprawdę są już brudne. To nawyk, który towarzyszy nam przy kąpieli, czy korzystaniu z prysznica. Niestety, włosy szybko uzależniają się od zabiegów, przez co mogą przetłuszczać się szybciej. Im częściej je myjemy, tym bardziej one wysychają, a gruczoły produkują więcej sebum, przez co włosy szybciej się przetłuszczają. Brzmi jak błędne koło? Właśnie tak to wygląda. 

Wiemy jak często myć włosy. Zdaniem ekspertów to nawet co kilka dni!

Przedstawiciele marek kosmetycznych i dermatolodzy chętnie wypowiadają się na temat zabiegów kosmetycznych i pielęgnacji. Zdaniem niektórych aż 70 procent populacji nie wie, jak często należy myć włosy! Według nich, optymalna częstotliwość to co 2-3 dni. Wówczas nasze pasma mają szansę na odbudowanie się i zdobycie "odporności" na przetłuszczanie. Zdaniem niektórych to nie do pomyślenia! W internecie aż huczy od głosów sprzeciwu. Czytamy:

3 dni? Przecież to objaw zaniedbania!
Nie wyobrażam sobie nie umyć włosów po całym dniu
Tłuste włosy nie są ok. Wole myć je częściej

Jak prawidłowo myć włosy? To kolejny błąd, który popełniasz

Nie tylko systematyczność mycia włosów sprawia problem. Okazuje się, że i samo mycie może nie być dla naszych pasm korzystne. Jeśli myjesz włosy kierując je do dołu, automatycznie osłabiasz cebulki. Włosy należy myć najlepiej z głową odchyloną do tyłu - jak w salonie fryzjerskim. Woda powinna być nie za ciepła i nie za zimna. Letnia będzie w sam raz. Uważaj również, aby szampon miał dobry skład. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: