Jak wyczyścić przypalony garnek bez szorowania druciakiem? Ten trik zaskoczył nie jedną osobę

Regularnie gotujesz posiłki w domu dla rodziny i bliskich to na pewno choć raz zdarzyło Ci się przypalić naczynie, garnek czy patelnię. Zdarza się to nawet najlepszym Paniom czy Panom domu. Sprawdź, jak w skuteczny sposób doczyścić przypalony garnek.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wystarczy chwila nieuwagi i możemy przypalić nawet najlepszy garnek. Zanim użyjemy naczynia, ponownie powinniśmy doprowadzić je do porządku. Najpierw należy usunąć spaleniznę zgodnie z tworzywem, z którego wykonany jest garnek. Zanim sięgniemy po ostateczne środki, spróbujmy trików, które cieszą się ogromną popularnością w internecie.

Zobacz wideo Jak czyścić ekran telewizora, aby go nie uszkodzić?

Sposób na przypalony garnek — użyj tabletki do zmywarki

Ten trik z pewnością przyda Ci się jeszcze nie jeden raz, więc warto go zapamiętać na przyszłość. W jaki sposób umyć garnek tabletką do zmywarki?

  1. Zacznij od rozkruszenia jednej tabletki do zmywarki na dnie naczynia lub garnka.
  2. Całość zalej niewielką ilością ciepłej wody, zakrywając poziom spalenizny.
  3. Powstały roztwór zostaw na całą noc w przypalonym garnku.
  4. Następnie umyj garnek za pomocą gąbki, przypalona część powinna bez trudu odejść od denka i ścianek.
  5. Dokładnie wypłucz.

Czym wyczyścić przypalony garnek? Opinie i sprawdzone sposoby użytkowników Facebooka

Na popularnej grupie na Facebooku "Perfekcyjne Panie Domu" wiele osób wymieniło się swoimi spostrzeżeniami i radami na temat przypalonych naczyń:

Ja mam piankę do czyszczenia szyb kominkowych na trudne sytuacje 
Ja zwilżyłam, posypałam soda i odrobiną soli
Ja wyciągam jeszcze ciepłe ze zmywarki i trę szorstką stroną gąbki z płynem do naczyń. Zmywarka rozmiękcza brud, ale nie zawsze go usuwa do końca. To samo robię z przypalonymi garnkami i zawsze schodzi
Włóż do większego naczynia, zalej wrzątkiem aż będzie całe zakryte. Wrzuć tabletkę do zmywarki i zostaw aż woda będzie zimna. Potem umyj dokładnie. Ew można spróbować Frosh sodowy lub żółte Meglio.
Tabletkę do zmywarki włożyć do naczynia i nalać cieplej wody. Niech stoi i się moczy.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: