Jak pozbyć się kurzu na dłużej? Wykorzystaj ten prosty trik i ciesz się czystymi meblami

Masz wrażenie ze dopiero posprzątałaś w swoim domu, w tym dokładnie wytarłaś kurz, a on znowu się pojawił? Możliwe, że jest go nawet całkiem sporo, jeżeli pewne rzeczy podczas sprzątania zrobiłaś w złej kolejności. Istnieją też takie sposoby dzięki, którym pożegnasz się z kurzem na o wiele dłużej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Każda pani domu wie jaki złośliwy potrafi być kurz. Dopiero co posprzątałyśmy, a on znowu się pojawia. Warto w takich sytuacjach po pierwsze przeanalizować skąd się on bierze. Po drugie wykorzystać skuteczne sposoby na dłuższe pozbycie się go.

Zobacz wideo Dorota Szelągowska oprowadza po domu. Pokazała zawartość szuflad

Jak powstaje kurz i co znajduje się w jego składzie?

Składnikiem kurzu znajdującego się w naszych domach może stać się dosłownie wszystko, co dostaje się do mieszkania za pośrednictwem drzwi i okien. Jego częścią staja się też elementy przyniesione z zewnątrz przez nas do domu np. na obuwiu, włókna z naszych ubrań, zarodniki grzybów i bakterii. Włosy, złuszczony naskórek, pleśń, sierść naszych pupili, roztocza, jaja owadów i ich odchody, drobinki piasku czy ziemi tworzą swego rodzaju mikro środowisko, które ma bardzo duży potencjał rozwoju i uporczywie próbuje zdominować powierzchnie wszystkich mebli i podłóg.

Dlaczego kurz osiada zaraz po sprzątaniu? Możliwe, że wykonujesz swoje porządki w złej kolejności

Jeżeli w niedługim czasie po sprzątaniu na twoim meblach znowu osiadł kurz możliwe, że trzeba coś poprawić. Jedni mówią, że jeśli odkurzamy w swoim domu dywany, to powinniśmy robić to na początku sprzątania, a dopiero po odkurzaniu ścierać kurze. Wszystko dlatego, że podczas odkurzania kurz unosi się ku górze i ponownie osiada na meblach.

Jak poradzić sobie z kurzem w domu? Wypróbuj ten niezawodny sposób

Aby kurz codziennie nie osiadał się na naszych meblach, warto wykorzystać ten trik. Wymieszaj wodę z gliceryną kosmetyczną i przetrzyj taką substancją mebli. Warstwa gliceryny zabezpieczy meble przed osadzaniem się świeżej warstwy kurzu na dłuższy czas. Wszystko, dlatego że kurz na błyszczącej powierzchni nie będzie się tak łatwo osadzał. 

Na sam koniec warto takie meble spryskać lakierem do włosów, który wykazuje działanie antystatyczne. Ten mały zabieg jeszcze bardziej wydłuży czas nieosadzania się kurzu.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: