Cameron Diaz w szczerym wywiadzie: "Jestem, jak dzikie zwierzę". Życie aktorki na emeryturze

Choć od 8 lat nie zobaczymy jej na wielkim ekranie, to profil Cameron Diaz na Instagramie śledzi 9,1 mln osób. Gwiazda przez lata zyskała sobie sympatię milionów widzów, a teraz postanowiła opowiedzieć, jak wpłynął na nią czas spędzony w Hollywood.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Aniołki Charliego". Pierwszy zwiastun nowej wersji

Cztery nominacje do Złotego Globu, trzy nominacje do Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych, liczne nagrody nowojorskich krytyków filmowych i miliony fanów na całym świecie. Cameron Diaz to jedna z najpopularniejszych aktorek Hollywood. Od wielu lat nie dostrzeżemy jej jednak na wielkim ekranie. Czym zajmuje się obecnie gwiazda po odejściu "na emeryturę"?

Jedna rola otworzyła jej drzwi do świata Hollywood 

Pierwszy raz na ekranie Cameron Diaz mogliśmy podziwiać w 1994 roku w filmie Maska u boku Jima Carreya. Już wtedy wszyscy wróżyli jej wielką karierę i tak też się stało. Otrzymała nominację do MTV Movie Award za najlepszy debiut, najbardziej pożądaną kobietę oraz najlepszą sekwencję techniczną. Niemal każdy kolejny film z udziałem gwiazdy był światowym hitem, który inkasował miliony dolarów. Dla aktorki nie było wyzwań niemożliwych. Choć przez większość kojarzona głównie z komedii romantycznych, to świetnie sprawdzała się także w rolach dramatycznych np. w filmie Bez mojej zgody

Ostatnie produkcje z udziałem aktorki pojawiły się w 2014 roku. Po zakończeniu zdjęć do filmów Inna Kobieta, Sekstaśma i Annie, Cameron Diaz postanowiła przejść na emeryturę. 

Po latach aktorka wyznała, jak zmieniła się po odejściu od aktorstwa 

Ostatnio Cameron Diaz udzieliła wywiadu Michelle Visage ze stacji BBC. Przyznała w nim, że od czasu przejścia na emeryturę dostawała liczne propozycje filmowe, których łączna wartość wynosiła ok. 100 mln dolarów. Na żadną z nich się jednak nie zgodziła i szczerze przyznała, że Hollywood nie jest tak bajkowym miejscem, jak wszyscy myślą: 

Jestem ofiarą wszystkich społecznych uprzedmiotowień i wyzysku, którym poddawane są kobiety. Na pewnych etapach kariery sama byłam sobie winna. Hollywood to taka pułapka.

Diaz przyznaje, że odejście od aktorstwa przez te 8 lat bardzo ją zmieniło: 

W ciągu ostatnich ośmiu lat stałam się dzika. Jestem, jak dzikie zwierzę, jestem bestią! Dosłownie ostatnią rzeczą, o której myślę na co dzień jest to, jak wyglądam. Absolutnie nic nie robię.

Czym teraz zajmuje się Cameron Diaz? 

Cameron Diaz prywatnie od 2015 roku jest żoną członka zespołu Good Charlotte Benjiego Maddena, a od 2019 roku mamą córeczki Raddix. Aktorstwo zamieniła na książki. Jest autorką bestsellerów The Body Book i The Longevity Book. Ponadto w 2020 roku wraz bizneswoman Katherine Power wprowadziły na rynek autorską markę win Avaline.

Cameron Diaz i Katherine PowerCameron Diaz i Katherine Power instagram.com/camerondiaz

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: