Używasz jej do mycia zębów, ale to nie jedyne zastosowanie! Sprawdzi się przy sprzątaniu i pielęgnacji

Pasty do zębów używamy codziennie. Myjemy nią zęby, bo taka jest jej podstawowa rola. Okazuje się, że może ona służyć też do innych rzeczy. Zastosowania pasty do zębów zadziwiają i ułatwiają życie. Może przydać się do sprzątania, a nawet pielęgnacji.

Pasta do zębów zawiera zazwyczaj fluorek sodu, fluorek cyny orz aminofluorek. Są to substancje, które wpływają na czyszczenie jamy ustnej i zapobiegają powstawaniu bakterii. Zwykła pasta do zębów nie musi służyć jednak tylko do tego. Swoje zastosowanie znajdzie w dziedzinach, które zaskakują. Poznaj kilka nowych zastosowań pasty do zębów. Te sposoby ułatwiają życie. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Inne zastosowanie pasty do zębów. Ten pomysł może zaskoczyć

Okazuje się, że pastą do zębów bez trudu wyczyścisz... srebro. Pasta do zębów pomaga też wyczyścić zastawę stołową, tradycyjny czajnik, czy żelazko. Wszędzie gdzie powierzchnia ma srebrny kolor - pasta do zębów sprawdzi się znakomicie. Oprócz właściwości czyszczących także nabłyszcza.

Pasta do zębów na buty. Ten produkt wybiela nie tylko zęby

Pasta do zębów sprawdzi się też w przypadku, kiedy twoje sneakersy straciły dawny kolor. Tyczy się to przede wszystkim białych butów. Nanieś odrobinę pasty z wodą na szczotce i delikatnie zacznij szorować swoje buty. Biały kolor wróci niemal natychmiast! 

Pasta do zębów a zmiany skórne. Ta metoda przyda się w awaryjnych sytuacjach

Pasta do zębów ma także silne właściwości wysuszające. Są takie dni, kiedy na twarzy pojawią się wypryski, a następnego dnia mamy ważne wyjście. Zwykłe kremy i maści mogą nie wystarczyć. Odrobina pasty do zębów naniesiona na zmiany skórne wysusza i wyciąga płyn z krosty. Taka "awaryjna" metoda często praktykowana jest przez nastolatków. Najlepiej stosować ją na noc. 

To zastosowanie pasty do zębów przyda się przy noszeniu maseczki

Maseczka w połączeniu z okularami równa się... parowaniu szkieł! Pasta do zębów może być groźna dla oczu, jednak w połączeniu z płynem do okularów naniesiona delikatnie na szkła może dać świetny efekt. Wypoleruj okulary płynem z dosłownie odrobiną pasty, a możesz uniknąć parowania. To samo tyczy się okien, czy luster. Pamiętaj, aby na okularach nie pozostawić białych smug, bo to gorsze od pary. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: