Księżna Kate i książę William okazują wsparcie obywatelom Ukrainy: "Czujemy się tacy bezużyteczni"

Księżna Kate i książę William udali się ostatnio do Ukraińskiego Centrum Kultury w Londynie, gdzie sortowali i pakowali datki dla uchodźców, którzy od początku rosyjskiej inwazji uciekli ze swojego kraju. Okazali również solidarność z narodem Ukraińskim. - Wszyscy jesteśmy z Wami - zapewnił książę William.

Więcej o gwiazdach przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Znane gwiazdy z ukraińskimi korzeniami

Inwazja Rosji na Ukrainę wywołała ogromny szok i poruszenie na całym świecie, a ludzie na różne sposoby okazują swój sprzeciw wobec wojny. Wsparcie Ukrainie okazują również znane osoby światowego show-biznesu, takie jak Irina Shayk, Leonardo DiCaprio czy Ashton Kutcher i Mila Kunis. Zgodnie z tradycją, rodzina królewska powinna pozostać apolityczna, jednak w obliczu wojny, księżna Kate i książę William postanowili złamać tę zasadę, okazując swoje poparcie obywatelom Ukrainy oraz Wołodymyrowi Zełenskiemu.

Księżna Kate i książę William o sytuacji w Ukrainie: "Czujemy się tacy bezużyteczni"

Książę oraz księżna Cambridge nie poprzestali jednak wyłącznie na słowach wsparcia. Odwiedzili ostatnio Ukraińskie Centrum Kultury w Londynie, by w pewien sposób czynnie wesprzeć obywateli Ukrainy. W trakcie wizyty rozmawiali m.in. z dyrektorem generalnym organizacji o tym, jak rozdysponowywane są darowizny, zwiedzali centrum z ambasadorem Ukrainy w Wielkiej Brytanii i jego żoną, a także pomagali w segregowaniu i pakowaniu przekazanych ostatnio organizacji darów. Książę William podczas rozmowy powiedział, że zarówno Wielka Brytania, jak i cała Europa są zaszokowani widząc wojnę w Europie. Przyznał również, że chciałby móc bardziej przysłużyć się obywatelom Ukrainy:

Czujemy się tacy bezużyteczni 

- powiedział.

Księżna Kate i książę WilliamKsiężna Kate i książę William https://www.instagram.com/dukeandduchessofcambridge/

- W ciągu ostatnich dwóch tygodni społeczności i organizacje w Wielkiej Brytanii zebrały się, aby zapewnić istotne wsparcie Ukraińcom w Wielkiej Brytanii iw całej Europie. Ukraińskie Centrum Kultury w Londynie stało się jednym z wielu ośrodków organizujących darowizny, pomoc materialną i wspieranie Ukraińców mieszkających lokalnie. Wolontariusze pracują tutaj, aby zapewnić, że pomoc dociera tam, gdzie jest najbardziej potrzebna, jest inspirująca. Podobnie jak niesamowita hojność brytyjskiej opinii publicznej. Komitet ds. Sytuacji Kryzysowych otrzymał już ponad 132 miliony funtów w ramach darowizn i nadal gromadzi fundusze na wsparcie niezbędnych działań humanitarnych - czytamy w opisie udostępnionego na Instagramie wideo.

Księżna Kate postanowiła okazać wsparcie Ukrainie również swoim strojem. Postawiła bowiem na niebieski sweterek od Alexandra McQueena, który kolorem nawiązywał do ukraińskiej flagi. Książęca para dodała także do swoich strojów przypinki w kolorach ukraińskiej flagi.

Żródło: vanityfair.com, dailymail.co.uk

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: