Domowe sposoby na czyszczenie pralki. Są tanie, skuteczne i wydłużą jej żywotność nawet o kilka lat

Jeżeli regularnie czyścimy naszą pralkę, możemy wydłużyć jej żywotność nawet o kilka lat. Dodatkowo czysta pralka zapewni nam mniej problemów z naszym praniem i spokojną głowę w związku z jej częstymi naprawami. Wyjaśnimy dziś jak domowymi sposobami zadbać o tej sprzęt.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pralka to jedna z urządzeń RTV, które jest w każdym polskim domu. Używamy go niemal codziennie, dlatego tak ważne jest, aby była zachowana w czystości i często odświeżana. Zagwarantuje nam to na pewno mniej awarii i lepsze pranie.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Sygnały mówiące o tym, że należy wyczyścić naszą pralkę

Pralka, która powinna być wyczyszczona, daje swoim użytkownikom jasne sygnały. Zaczną się one od nieprzyjemnego zapachu prania, przejdą na kłopoty z dopieraniem ubrań i pojawiający się na nich biały osad, a zakończyć się mogą na zakamienienia pralki, które może prowadzić do jej trwałego uszkodzenia. Nie lekceważ tego i szybko zadziałaj, są na to domowe sposoby.

Domowe sposoby na czyszczenie pralki: kwasek cytrynowy

Pierwszym z dość łatwych sposobów jest wykorzystanie kwasku cytrynowego. Wsyp kwasek do pojemnika na proszek i puść puste pranie w temperaturze 90 stopni. Co ważne, aby sposób był skuteczny, w pralce musi znajdować się około 120-150 g kwasku cytrynowego, czyli mniej więcej 1/3 standardowej szklanki. Teraz poczekaj, aż cykl prania się skończy i ciesz się czystą pralką. Sposób ten uchroni pralkę przed osadzającym się kamieniem oraz powstawaniem grzybów.

Do czyszczenia pralki wykorzystaj ocet. Ten sposób jest tani i prosty

Jeżeli do czyszczenia naszej pralki użyjemy octu, możemy mieć pewność, że skutecznie poradzi sobie z grzybem i kamieniem w tym urządzeniu. Ocet dostępny jest praktycznie w każdym domu, więc czyszczenie pralki w ten sposób jest również oszczędne. Jak należy to zrobić? Najpierw wlej do komory pralki szklankę octu. Jeśli chcesz uniknąć unoszenia się zapachu octu, dodaj do komory kilka kropel pachnącego olejku. Następnie wybierz temperaturę 90 stopni Celsjusza. Teraz puść puste pranie. Na koniec, warto wytrzeć szmatką nasączoną octem, gumowe i metalowe elementy pralki, aby była nie tylko czysta wewnątrz, ale też na zewnątrz.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: