Żelazko do twarzy to hit wśród kobiet! Popularny sposób na zmarszczki działa i wcale nie jest szalony

Na czym polega prasowanie zmarszczek? Okazuje się, że istnieje żelazko do twarzy, które stanowi świetny sposób na pozbycie się oznak starzenia! Żelazko na zmarszczki działa skutecznie i szybko zyskuje popularność. Wyjaśniamy, dlaczego żelazko do prasowania zmarszczek budzi ciekawość i jest doceniane przez tak wiele osób.

Z pewnością większość z nas kojarzy moment z kultowego już filmu "Kevin sam w domu" kiedy gorące żelazko spada na twarz jednego ze złodziejaszków. Ten nietypowy "zabieg" nie sprawił, że cera Marva Merchantsa stała się jędrna, a zmarszczki zniknęły, zatem stanowczo go odradzamy. Proponujemy natomiast inne żelazko na twarz, które szybko zyskuje popularność i może wpłynąć bardzo pozytywnie na wygląd naszej skóry. Jest skuteczne, a co najważniejsze — ten zabieg możesz wykonać w domu. Wystarczy, że przyłożysz owe żelazko do twarzy i... wyprasujesz zmarszczki! Wyjaśniamy, o co chodzi.

Zobacz wideo 3 praktyczne triki kosmetyczne, które z pewnością przydadzą ci się nie raz

Żelazko do twarzy to hit! Prasowanie zmarszczek naprawdę działa 

Żelazkiem do twarzy nazywamy specjalne urządzenie, które może pomóc opóźnić oznaki starzenia. Prasowanie zmarszczek działa jak lifting, pobudza mięśnie do pracy, a naskórek do wytwarzania kolagenu. Skóra staje się napięta, wygładzona, a mięśnie wzmocnione. Nakierowując owe "żelazko" na skórę pobudzamy naturalne procesy regeneracyjne i stymulujemy cyrkulację krwi w tkankach. Z takiego zabiegu można skorzystać w salonie kosmetycznym lub wykonać go w domu, jeśli mamy specjalne żelazko.

Żelazka do twarzy są dostępne w sklepach. Ile kosztuje żelazko do prasowania zmarszczek?

Koszt jednego zabiegu w salonie kosmetycznym to około 100 złotych. Zabieg należy powtarzać, podobnie jak np. depilację laserową. Efekt może być widoczny już po 3 sesjach. Dla niecierpliwych polecane są specjalne żelazka, które można kupić w sklepach z urządzeniami RTV. Dostępne są specjalne urządzenia do pielęgnacji, które już są owym żelazkiem, lub posiadają wymienną końcówkę, która działa jak żelazko do prasowania zmarszczek. Taka końcówka sprawia, że w kontakcie ze skórą zachodzi zjawisko termoterapii w połączeniu z ultradźwiękami. Jeśli wybierzesz model z głowicą z mikrokryształkami diamentowymi, możesz stosować takie żelazko nie tylko do twarzy. Usuwa ono bowiem martwy naskórek, a więc może pomóc w pozbyciu się celulitu, czy dawnych, zagojonych już blizn. Urządzenie liftingujące można kupić już za kilkaset złotych. Profesjonalny sprzęt jak z salonu to koszt nawet 25 tysięcy. 

Żelazko do twarzy przeciwwskazania. Żelazko do zmarszczek w domu ma wady?

Niestety, zarówno stosując żelazko do zmarszczek w domu, jak i w salonie kosmetycznym — musimy znać ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Zalicza się do nich:

 • rozrusznik serca lub pompa insulinowa,
 • padaczka,
 • nieustabilizowana nadczynność lub niedoczynność tarczycy,
 • kłopoty z ciśnieniem tętniczym – nadciśnienie lub skrajnie niskie ciśnienie,
 • choroby nowotworowe,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • metalowe implanty w twarzy i aparat na zęby,
 • rany na skórze, stany zapalne,
 • przebyte zabiegi operacyjne w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Eksperci mówią, że oprócz osób, które obejmują powyższe przeciwwskazania, taki zabieg jest całkowicie bezpieczny. Co więcej, nie tylko wygładza i ujędrnia twarz, ale i sprawia, że wszelkie preparaty stosowane na skórę w późniejszym czasie działają o wiele skuteczniej, gdyż skóra jest bardziej podatna na zabiegi. 

Żelazko do zmarszczek to nie jedyna nowa i popularna metoda na gładką cerę

W ostatnim czasie salony kosmetyczne oferują coraz więcej zabiegów. Stosują je nie tylko gwiazdy, ale i zupełnie niepopularne osoby, ze względu na to, że ceny stają się z roku na rok bardziej przystępne. Do najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych na zmarszczki zaliczamy obecnie:

 • Kwas hialuronowy
 • Botoks 
 • Radiofrekwencję mikroigłową i kompleksową przebudowę skóry
 • Osocze bogatopłytkowe oraz fibrynę
 • Peelingi Chemiczne

Żelazko do twarzy. Opinie w internecie są bardzo różne. Czy prasowanie twarzy pomaga?

Zdaniem wielu internautek żelazko na twarz działa. Większość osób twierdzi, że bardzo widoczne efekty zauważalne są najpóźniej po trzecim zabiegu, jednak już od pierwszego skóra jest pobudzona i gotowa do regeneracji. Czuć to przy nakładaniu kremów i maseczek. W połączeniu z innymi zabiegami nawet tymi podstawowymi takimi jak peeling, czy masowanie twarzy w domu — efekty są zbliżone do modelowania twarzy kwasem hialuronowym, czy wypełniania zmarszczek botoksem. Zabiegi trzeba powtarzać co pewien czas, natomiast skóra ma zdolność do zapamiętywania. Z każdym zabiegiem zmarszczki powinny zdaniem kosmetologów pojawiać się coraz wolniej i być mniej widoczne. Pozostaje nie bać się żelazka, bo taki zabieg... nie parzy!

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: