Nie chce mieć dzieci. Usłyszała, że powinna iść na terapię, bo chciała usunąć jajowody

Przez kilka lat szukała lekarza, który zgodzi się przeprowadzić u niej zabieg sterylizacji. Wielokrotnie była ignorowana i sugerowano jej nawet pójście na terapię. 24-letnia Abby Ramsey podzieliła się w sieci swoją historią, która stała się viralem. Jej wideo obejrzało w sieci ponad 3,8 mln osób.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Tiktokowy sposób na kreskę na powiece

TikTok to portal społecznościowy, który już od jakiegoś czasu robi niesamowitą furorę. Internautki oraz internauci dzielą się tam różnymi, dynamicznie zmontowanymi filmikami. Znajdziemy tam m.in. układy taneczne, trendy, triki makijażowe, domowe porady, a także wiele zaskakując lub wręcz szokujących historii z życia wziętych. Jedną z takich historii podzieliła się pewna 24-latka.

Jennifer AnistonJennifer Aniston o bezdzietności. "Nie masz pojęcia, co dzieje się z moim zdrowiem"

Usłyszała, że powinna iść na terapię, bo chciała usunąć jajowody. "Byłam co najmniej sfrustrowana"

Abby Ramsay to jedna z użytkowniczek TikToka, która postanowiła przybliżyć obserwatorkom oraz obserwatorom, jak wyglądała jej droga do znalezienia lekarza, który wysłucha ją i zgodnie z jej decyzją, skieruje ją na zabieg sterylizacji. 24-latka podjęła bowiem świadomą decyzję, że nie chce mieć dzieci. Okazało się, że minęło prawie sześć lat, zanim przeszła operację, podczas której lekarze usunęli oba jajowody, odcinając w ten sposób drogę komórki jajowej z jajników do macicy.

Chociaż mam wiele powodów, dla których nie chcę zajść w ciążę i chcę być bezdzietna, od genetyki po obawy i wątpliwości medyczne, to w ostatecznie samo "nie chcę mieć dzieci" jest wystarczającym powodem, który powinno się uszanować.

- WRESZCIE TO SIĘ DZIEJE. Jeśli mnie znasz, wiesz, że zdecydowałam się żyć bez dziecka, odkąd skończyłam 16 lat. Kiedy skończyłam 19 lat, postanowiłam zająć się permanentną sterylizacją. Podczas pierwszej wizyty u ginekologa, powiedziano mi, że potrzebuję terapii (w tym czasie byłam już na terapii) i nie będzie rozmowy ze mną na ten temat. Inna w zasadzie po prostu obwiniała hormony za wszystkie moje problemy i odesłała mnie z tabletkami antykoncepcyjnymi, mimo że wiele razy mówiłam jej, że spowodowały u mnie gwałtowną chorobę. Inny powiedział, że nikt nigdy nie powinien poddać się operacji, której absolutnie nie potrzebuje (nawet po tym, jak wspomniałam o chirurgii plastycznej i historii raka jajnika w mojej rodzinie, której operacja również pomogłaby zapobiec). Wiele z tych spotkań powodowało, że byłam co najmniej sfrustrowana i straumatyzowana. Byłam infantylizowana, nie słuchano mnie i nie traktowano poważnie. Powiedziano mi, że jestem za młoda, aby podjąć tak trwałą decyzję, a potem, że powinnam urodzić dziecko. W końcu w grudniu znalazłam lekarza, który mnie wysłuchał, a nawet zorientował się, dlaczego tak bardzo boli mnie od lat! Moja operacja została zaplanowana na 4 lutego i nie potrafię opisać ulgi, podekscytowania i nerwów, które odczuwam. Znam swoje ciało i wiem co jest dla mnie dobre i chcę podziękować moim lekarzom za dostrzeżenie tego i pracę nad moimi potrzebami. Potrzebujemy więcej takich lekarzy - napisała na Instagramie.

https://www.tiktok.com/@blizzyy8Wydała na fryzjera 800 złotych. Po wyjściu z salonu zalała się łzami. "Nie mogę w to uwierzyć"

Filmik, który udostępniła na Instagramie oraz TikToku film poruszył wiele osób:

Fakt, że kobieta musi walczyć o swoje prawo do nieposiadania dzieci, jest absurdalny. Nie każdy chce mieć dzieci i to jest ok
Swój zabieg zrobiłam prawie rok temu i to była najlepsza decyzja. Gratulacje!
Jestem mamą i gratuluję! Tak, jak ja mogłam zdecydować się na posiadanie dzieci, tak i Ty powinnaś mieć możliwość odwrotnego wyboru

- komentowały internautki.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Wojna w Ukrainie. Jak pomagać najbardziej potrzebującym?Wojna w Ukrainie. Jak pomagać najbardziej potrzebującym? Oto najważniejsze informacje

Więcej o: