Jak doprać białe skarpetki? Poznaj skuteczny sposób za złotówkę. Ten produkt jest w każdym domu!

Jeśli nie wiesz jak doprać białe skarpetki - przychodzimy z pomocą. Nie potrzebujesz drogich wybielaczy i silnych środków chemicznych. Wystarczy jeden produkt za złotówkę. Ta metoda jest banalna, ale nie wszyscy ją znają. Koniecznie zajrzyj do kuchennej szafki.

Białe skarpetki wyglądają estetycznie i pasują niemal do wszystkiego. Nie przeszkadzają, kiedy wystają z butów, a noszą je nie tylko dorośli, ale i dzieci np. na lekcjach WF-u. Niestety, szybko się brudzą i często nie pozwalają się doprać. Zamiast je wyrzucać, spróbuj naszej metody. Ten pomysł działa i jest tani!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Jak prać białe skarpetki, aby się doprały? Ten sposób na białe skarpetki nie zawodzi

Białe skarpetki zazwyczaj są wykonane z bawełny. Ten materiał może być podatny na kurczenie się w pralce. Aby uniknąć ewentualnych niespodzianek, warto zwrócić uwagę na tryb w pralce, który ustawiamy. Najlepsza będzie temperatura 30°C (maksymalnie 40°C). Przed praniem koniecznie je namocz. 

Jak doprać białe skarpetki? Użyj produktu, który jest w twojej kuchni

Jeśli jeszcze nie znasz niezawodnego sposobu na zabrudzenia — przedstawiamy sodę oczyszczoną. Ten produkt jest tani, bo kosztuje zazwyczaj złotówkę lub niewiele więcej. Świetnie usuwa brud i np. pomaga przepchać rury. Jest uniwersalny i sprawdzi się nie tylko w kuchni. W połączeniu z ciepłą wodą tworzy mieszankę, której niestraszna niemal żadna plama. Białe skarpetki wyczyści w całości. 

W ten sposób możesz bez trudu doprać białe skarpetki. Nie zapomnij o najważniejszym

Przed wrzuceniem skarpetek do pralki namocz je w ciepłej wodzie. Nie może być wrząca, ale wystarczy taka, jakiej używa się do prania ręcznego. Następnie stwórz "papkę" z sody i wody. Kiedy soda zacznie się pienić, rozsmaruj ją na najbardziej zabrudzonym fragmencie skarpetek. Możesz założyć wcześniej gumowe rękawiczki w trosce o swoją skórę. Delikatnie potrzyj skarpetki i pozostaw na kilkanaście do kilkudziesięciu minut. Możesz dodać też parę kropli z cytryny. Taki zabieg wzmocni efekt. Dla pewności wypierz je po wszystkim w pralce, aby pozbyć się granulek soli i utrwalić efekt na dłużej. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: