Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Dzięki tym sposobom możesz pozbyć się nie tylko łupieżu

Wiele osób nie czyści swoich szczotek lub robi to sporadycznie. Czynność tę powinniśmy natomiast przeprowadzać regularnie, tak samo jak mycie włosów, jeśli zależy nam na ich dobrej kondycji. Nieczyszczona szczotka do włosów może stać się bowiem siedliskiem wielu bakterii.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Kurz, naskórek, resztki kosmetyków. Wszystkie te rzeczy osadzają się, przez co z czasem może ona stać się siedliskiem wielu bakterii. Nawet najlepsze kosmetyki mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów, jeśli codziennie czeszemy włosy zabrudzoną szczotką. Dodatkowo brudna szczotka sprawia, że włosy szybciej się przetłuszczają, a także mogą pojawić się przez to problemy z łupieżem, alergią czy łojotokowym zapaleniem skóry. Warto więc czyścić ją przynajmniej raz w tygodniu. 

Czyszcząc szczotkę, powinniśmy unikać mydła, które sprawi, że na jej powierzchni zostanie osad. Co istotne, przed rozpoczęciem każdej z poniższych metod, powinniśmy najpierw dokładnie pozbyć się włosów ze szczotki. 

Jak czyścić szczotki do włosów? Domowy sposób na plastikowe szczotki 

Najlepszą metodą na wyczyszczenie plastikowej szczotki jest połączenie szamponu i sody oczyszczonej. Gdy już dokładnie wyjmiemy kosmyki włosów ze szczotki, przygotowujemy mieszankę ze szklanki ciepłej wody oraz łyżeczki szamponu do włosów i sody. Dokładnie mieszamy całość i zanurzamy w roztworze szczotkę na kilka minut. Po tym czasie płuczemy ją dokładnie pod bieżącą wodą i pozostawiamy na ręczniku do wyschnięcia. 

Jak wyczyścić szczotkę do włosów z kurzu? W przypadku naturalnego włosia postaw na odżywkę do włosów

Nieco inaczej postępujemy ze szczotką z naturalnego włosia. W jej przypadku nie powinniśmy używać szamponów i sody. Do szklanki ciepłej wody dodajemy po prostu delikatną odżywkę do włosów. Po dokładnym wyczesaniu włosia gęstym grzebieniem myjemy je w taki sposób, aby pominąć drewniany trzon. O tej części nie należy natomiast zapominać. Warto zaaplikować na niego kilka kropel naturalnego oleju (np. oliwy z oliwek lub awokado) i wytrzeć ręcznikiem papierowym. Na koniec przed odłożeniem szczotki do wysuszenia, możemy ją zdezynfekować przy użyciu specjalnego płynu do dezynfekcji. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: