Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały? Koniecznie sprawdź te banalne i tanie sposoby

Naelektryzowane włosy to problem, z którym mierzy się szczególnie w okresie zimowym wiele osób. Zjawisko to potrafi zepsuć nawet najlepszą i najpiękniejszą fryzurę. Poznaj kilka cennych wskazówek, które odmienią wygląd Twoich włosów.

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Powodów, dla których włosy się elektryzują jest wiele. Zanim zaczniemy działać, warto jest poznać źródło elektryzujących się włosów. Oto dawka wiedzy, która pozwoli Ci uporać się z niespornymi kosmykami.

Anna Stępień jako Kaśka SolejukPamiętacie Kasię Solejuk? Teraz wygląda zupełnie inaczej

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Jaka może być przyczyna elektryzujących się włosów?

Włosy mogą elektryzować się, kiedy nie otrzymują wystarczającej ilości nawodnienia. Drugą przyczyną może być pocieranie włosów np. o materiał. Zgodnie z zasadami fizyki jony zaczynają się od siebie odpychać, a pasma elektryzować. Temu zjawisku sprzyja suche powietrze, które łatwiej przewodzi ładunek elektryczny. Najczęściej problem elektryzujących się włosów dotyka osoby przebywające w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach. Warto więc pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczenia.

Żółte plamy na desce sedesowejŻółte plamy na desce odejdą w niepamięć dzięki tym sposobom

Co może powodować elektryzowanie się kosmyków?

Zwróć uwagę na te trzy kwestie, które mogą wpływać w znaczącym stopniu na kondycję włosów:

  • Syntetyczne materiały-czapki czy szaliki najlepiej, żeby były wykonane z naturalnych tkanin,
  • Plastikowe akcesoria do włosów - zamiast nich wybierz akcesoria z naturalnych tworzyw,
  • Zniszczone i przesuszone włosy - zadbaj o ich odpowiednie nawilżenie i odżywienie.

Zmiękczacz wody do domu za grosze. Trzy domowe sposoby na twardą wodęZmiękczacz wody do domu za grosze. Domowe sposoby na twardą wodę

Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały?

1. Rozczesywanie z olejkiem - użyj olejku kokosowego lub arganowego. Nałóż produkt na włosy. Następnie użyj grzebienia i przeczesz nim włosy. Efekt tafli gwarantowany.

2. Lakier do włosów - użyj lakieru z funkcją antystatyczną. Produkt pozwoli Ci zapobiec puszeniu się pasm oraz ich elektryzowaniu. Sposób ten sprawdzi się szczególnie zimą, kiedy wpływ wilgoci na włosy jest większy.

3. Susz włosy chłodnym nawiewem - używaj suchego powietrza do suszenia włosów. Domknie on łuski włosa, kosmyki staną się gładkie.

4. Płukanka z octu jabłkowego i wody - 2 łyżki produktu połącz z litrem wody. Roztworem polej pasma i ciesz się domkniętymi łuskami i gładkimi włosami.

5. Przepłucz włosy zimną wodą - po umyciu polej włosy zimną wodą. Wysoka temperatura sprzyja elektryzowaniu i puszeniu się włosów.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: