Oprah Winfrey doceniła Polaków, niosących pomoc Ukrainie. "Wyciągają dłoń do osób, których nawet nie znają"

Oprah Winfrey zabrała głos w sprawie rosyjskiej inwazji na Ukrainę. - Nie mogę przestać myśleć o strachu i wycieńczeniu, jakie muszą czuć ci, którzy uciekają, którzy śpią w bunkrach - mówiła w emocjonalnym nagraniu. Przekazała także wyrazy uznania dla Polaków, niosących pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej o aktualnej sytuacji w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

Amerykańska prezenterka i producentka telewizyjna Oprah Winfrey postanowiła zabrać głos w sprawie, trwającej już od 16 dni, rosyjskiej inwazji Rosji na Ukrainę. - Nie mogę przestać myśleć o bezsensownych, morderczych atakach na Ukraińców. Kiedy ja jestem otoczona przez piękno, nie mogę przestać myśleć o tych, którzy czują przerażenie i wycieńczenie. O tych, którzy uciekają, śpią w podziemiach, chowają się w piwnicach. O twarzach matek i dzieci, o ojcach żegnających się na stacjach kolejowych, o mężczyznach, którzy nigdy nie trzymali w rękach broni, a teraz bronią demokracji - mówiła poruszona na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo

Oprah Winfrey z uznaniem o Polakach, niosącym pomoc uchodźcom z Ukrainy

Wspomniała także o Polakach, doceniając pomoc, jaką niosą uchodźcom. - Słyszeliście, że tak wielu Polaków otworzyło swoje domy dla uchodźców z Ukrainy? Że wyciągają pomocną dłoń do osób, których nie znają, bo widzą w nich swoich sąsiadów oraz wiedzą, że jesteśmy tacy sami? - podkreśliła, wyrażając uznanie dla postawy naszych rodaków.

Oprah Winfrey o sytuacji w UkrainieOprah Winfrey o sytuacji w Ukrainie https://www.instagram.com/oprahdaily/

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa już 16 dzień. Jak podała Straż Graniczna, w tym czasie do Polski przybyło już ponad 1,5 mln ukraińskich uchodźców.

Więcej o: