Dzieci ją uwielbiają! Ty też pokochasz, gdy wlejesz do zlewu. Efekt z pewnością cię zaskoczy

Każdy z nas chociaż raz w życiu spróbował tego napoju. Nie każdy zdaje sobie sprawę również z innych niż smakowe walory właściwości tego produktu. Wyprobuj te triki, które mogą okazać się niezwykle skuteczne w przypadku udrożnienia rur czy pozbycia się plam z ubrań.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ten napój uwielbiany i pity na całym świecie ma również inne zbawienne właściwości. Coca-cola, dzięki zawartości kwasu fosforowego ma silne właściwości czyszczące. Zazwyczaj kojarzy się ze środkiem stosowanym w przypadku problemów z żołądkiem. Okazuje się, że znajdzie on zastosowanie również w przypadku udrażniania rur czy usuwania plam na ubraniach.

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Coca-cola jako skuteczny środek do udrażniania rur

Zamiast używać silnych detergentów, możesz zastąpić je coca-colą. Wystarczy, że wlejesz około pół litra tego napoju gazowanego do odpływu. Odczekaj około godzinę. Następnie zalej toaletę, zlew czy inny element wrzącą wodą. Dzięki tej metodzie nie tylko udrożnisz rury, ale również pozbędziesz się niechcianego zapachu. Ten napój możesz również użyć przy okazji usuwania kamienia i osadów na WC. 

Napój gazowany do odplamiania ubrań - niekonwencjonalne zastosowanie coca-coli

Uporczywa plamy na ubraniach często bywają zmorą  wielu osób. Istnieje sposób na pozbycie się ich przy użyciu coca-coli. Produkt ten usunie tłuste zabrudzenia, a nawet ślady krwi. Wystarczy szklankę tego napoju wlać do pojemnika przeznaczonego na detergenty w pralce. Załaduj do pralki wszystkie brudne ubrania i dorzuć ewentualnie kapsułkę piorącą i płyn. Produkty te mogą wzmocnić finalny efekt. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: